X

Ethereum’da Ralli Henüz Başlamadı: İlk ETH Fiyat Hedefi Belli Oldu!

Analistlere göre Etheruem’da bir ralli başlarsa fiyat ilk olarak bu noktaya ulaşacak.
09:09
29 Aralık 2020

Kripto para birimi piyasasında son zamanlarda oldukça karışık sinyaller alınıyor. Ripple’a karşı açılan davanın ardından piyasada bir duraklama yaşanıyor olsa da ciddi düşüşlerin görülmemesi hala kripto para birimlerinin güçlü olduğu gösteriyor. Tabii ki bu noktada XRP’yi ayrı tutmak gerekiyor. Çünkü XRP her kötü haber ile bir kez daha düşüşe geçiyor.

Bu karışık görünüm içinde birçok yatırımcı piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’u (ETH) takip ediyor. Çünkü bir ETH rallisinin tüm altcoin’lerde boğa koşusunu tetikleyeceği düşünülüyor.

ETH Fiyatı

Ethereum Pazar günü 2018 yılından sonra ilk kez 700 doların üzerine yükselerek önemli bir barajı kırmış oldu. Ethereum’un bu fiyat hareketinde lide kripto para birimi Bitcoin’in de Pazar günü 28.000 doları geçerek 28.395 dolar ile yeni rekor seviyeye imza atmasının payı var.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Grafikte de görüldüğü gibi ETH Pazar günü yükselişini başlattı ve Pazartesi günü 747 dolarlık seviyeye kadar yükseldi. Sonrasında bir düzeltme hareketi başlatan ETH 689 dolar bandına kadar geri çekilmiş olsa da sonrasında yeniden 700 doların üzerine yükselmeyi başardı ve şu anda 700 doların üzerini korumaya çalışıyor.

Grafikleri değerlendiren bazı analistler ETH’un hem teknik hem temel anlamda güçlü olduğunu ve düzeltme hareketinden aldığı güç ile 850 dolara kadar yükselme olasılığı olduğunu ifade ediyor.

Ethereum Fiyat Hedefi: 850 Dolar

Analistlerin büyük çoğunluğu Ethereum’da rallinin henüz yeni başladığını ifade ediyor. Aslında tarihsel veriler de bu durumu onaylıyor. Çünkü tarihsel olarak her Bitcoin boğa koşusunun ardından lider kripto para biriminin düzeltme yaptığı ya da konsolide olduğu bir aralıkta altcoin rallisi başlıyor ve bu ralliyi genel itibari ile Ethereum yönetiyor. Bu sebeple henüz bir ETH rallisi yaşamadığımızı düşünen analistler altcoin rallisinin de henüz başlamadığını ifade ediyor.

Piyasanın popüler analistlerinden Nekoz Ethereum’un, 800 ile 850 dolar arasında bir seviyeye yükselmesini beklediğini dile getirdi. Ayrıca Nekoz’un açıklamalarına göre ETH, BTC karşısında da önümüzdeki günlerde güç kazanabilir.

Altcoin Sezonu

Bir altcoin sezonunun başlayabilmesi için muhtemelen öncelikle Bitcoin etrafında oluşan heyecanın bitmesi gerekiyor. Çünkü altcoin yatırımcıları da şu anda varlıklarını Bitcoin’e kaydırmış durumda. Bitcoin konsolidasyon sürecine girdikten sonra öncelikle Etheruem’da bir yükselişin başlayacağı ve bunu tüm altcoin’lerin takip edeceği düşünülüyor.

Ancak şu an için analistler Bitcoin’in biraz daha yükseliş için yolu olduğunu düşünüyor ve 30.000 dolara kadar fiyatın çıkabileceği düşünüyor. Bu seviyeden sonra ise 2021’in başlarında bayrağı altcoin’lerin alacağı ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak altcoin sezonu yaklaştıkça “Ethereum Nedir?” gibi aramaların arttığı görülse de hala 2017 yılındakine benzer bir ilgi artışı olmadığı görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar