X

Piyasada Ortalık Karıştı: Binance Coin (BNB) Rekor Kırdı, Polkadot (DOT) Rekora Gidiyor!

BNB rekor kırarken DOT yeni rekora ilerliyor. 
09:27
29 Aralık 2020

Piyasa hacmi bakımından en büyük kripto para işlem borsası olan Binance’in kripto para birimi Binance Coin (BNB) bugün rekor kırdı. Uzun zamandır yükselişini sürdüren ve rekorunu geçtiğimiz Eylül ayında kıran Polkadot (DOT) ise yeni rekora doğru ilerliyor.

Binance Coin Rekor Tazeledi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Pazar günü 28.395 dolar ile rekor kırdıktan sonra düzeltme hareketine başladı ve fiyat düşüşe geçti. Bu düşüş ile birlikte 25.700 dolar bandında kadar gerileyen Bitcoin, altcoin’lerin önünü açmış oldu. BTC yazının yayına hazırlandığı sırada 26.276 dolardan işlem görüyor ve konsolidasyon aşamasında bulunuyor.

Bu durum her ne kadar BTC yatırımcıları için iyi haber olmasa da altcoin yatırımcılarının yüzü gülüyor. Binance Coin’in bugün rekor kırmış olması da bunun bir kanıtı olarak değerlendirilebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Dün 33,20 dolar bandından yükseliş grafiğini başlatan BNB, bugün 39,70 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı. BNB fiyatı her ne kadar sonrasında bu seviyede karşılaştığı reddetme ile geri çekilse de hala 38 dolar bandında işlem görüyor.

Polkadot Rekora Gidiyor

Polkadot’un son zamanların en popüler kripto para birimleri arasında yer aldığını ifade edebiliriz. Piyasa hacmi bakımından en büyük 7. kripto para birimi olan DOT, rekorunu 2020 Eylül’de kırmış ve 6,84 doları görmüştü. Polkadot ile ilgili daha detaylı bilgi için “Polkadot Coin Nedir?” yazımıza göz atabilirsiniz.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 6,40 dolardan işlem gören DOT rekor seviyesinin oldukça yakınında bulunuyor ve analistler gün içinde dahi DOT’un yeni rekora imza atabileceğini düşünüyor.

Bunlara ek olarak Polkadot’un 24 saat içinde %22’nin üzerinde artış yaşamış olması da önemli bir yükseliş ivmesi olarak karşımıza çıkıyor.

Altcoin Sezonu Başladı Mı?

Önemli ve takip edilen altcoin’lerde yaşanan bu artışlar hemen akıllara “Altcoin sezonu başladı mı” sorusunu getiriyor. Ancak şu an için analistler bu konuda net bir bilgi paylaşmıyor.

Aslında altcoin sezonunun başlaması için Ethereum’un 850 dolar ve sonrasında 1.000 dolar üzerine çıkması bekleniyor. Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan ve aynı zamanda altcoin rallilerini yönlendirdiği düşünülen ETH’un 2018’den sonra ilk defa 700 doların üzerine çıkmış olması ve şu an için de bu seviyeyi koruma çabasında olması ise altcoin yatırımcılarını heycanladırıyor gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar