X


Analist Yorumları: Solana, ADA, XRP ve AVAX 

Kripto para piyasasında kırmızı görünüm devam ederken Solana, ADA, XRP ve AVAX fiyatlarında son durumlara göz atıyoruz.
11:02
7 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası geleneksel piyasalar ile birlikte kırmızıda ilerlemeye devam ediyor. Dolayısıyla tüm piyasalarda bir satış baskısının yaşandığı dönemde altcoin’lerde de geri çekilmeler olduğunu görüyoruz. Peki, kripto para piyasasının en popüler altcoin’leri arasında olan Solana (SOL), Cardano (ADA), XRP ve Avalanche’de (AVAX) son durum ne, analistler ne düşünüyor?

SOL ve ADA Grafikleri

 27 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 7. kripto para konumunda bulunan Solana, yazının kaleme alındığı an itibari ile 80 dolardan işlem görüyor. SOL fiyatı da tüm piyasa ile birlikte önce yükseldi ve son daha derin bir düşüş yaşadı.

Analistlere göre şu anda SOL fiyatında 110 dolar seviyesi ana direnç olarak işlem görüyor ancak SOL’un şu anda destek seviyesinde işlem görüyor olması daha dip seviyelerin gelme olasılığını artırıyor. SOL fiyatı 85 dolarlık direnci kırabilirse bir süre yatırımcıların derin nefes alacağı düşünülüyor.

Bunun yanında SOL’den sonra 26 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 8. kripto para birimi olan ADA da yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,77 dolardan işlem görüyor. ADA destek seviyesi olarak görülen 73 doların üzerinde ancak en güçlü direnç olarak görülen 0,97 doların oldukça altında bulunuyor.

Analistlere göre 1 dolar bandı hem psikolojik hem teknik açıdan önemli bir seviye. Ancak ADA’nın bu seviyeyi kırabilmesi için önünde uzun bir yolu var.

XRP ve AVAX Yorumları

Dava süreci ile uzun zamandır gündemde olan ancak buna rağmen yerini koruyan XRP, yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,59 dolardan işlem görüyor ve en büyük 6. kripto para olarak yerini alıyor.

Analistlere göre XRP’de yükselişin başlayabilmesi için SEC dava sürecinin sonuçlanması gerekiyor. Ancak yapılan son açıklamalara bakılırsa dava süreci 2023 yılına kadar uzayacak gibi görünüyor.

Bunun yanında 15 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 13. kripto para konumunda bulunan AVAX, yazının kaleme alındığı an itibari ile 55 dolar üzerinde işlem görüyor. Grafiklere göre şu anda kilit direnç 81 dolar ve kripto para birimi bu seviyenin oldukça altında.

Analistlere göre ise AVAX şu anda önemli bir destek seviyesinde işlem görüyor ve 60 dolar üzerine yapılacak bir hamle 55 doların dip seviye haline gelmesini sağlayabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar