X


Analist İddialı: Web 3 Tabanlı 4 Altcoin 2022’ye Damgasını Vurabilir!

 Kripto para piyasası en kötü deönemlerinden birini geçirirken, önde gelen analistlerden Cheeky Crypto Web 3 tabanlı 4 altcoin projesinin 2022'de ivme kazanabileceğine dikkat çekiyor. 
15:00
10 Haziran 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

 Kripto para piyasası en kötü deönemlerinden birini geçirirken, önde gelen analistlerden Cheeky Crypto Web 3 tabanlı 4 altcoin projesinin 2022’de ivme kazanabileceğine dikkat çekiyor.

 Projeler Konuşacak: Theta Network ve The Graph

Anallistin listesindeki ilk altcoin Theta Network (THETA) Analiste göre, proje sürekli olarak yeni geliştirmeler üzerinde yoğunlaşarak, ekosistemi daha işlevsel hale getiriyor. Projedeki hareketlilik,  yatırımcıların ilgisini çekerek kripto para birimine yatırımı artırıyor. Örneğin, geçtiğimiz aylarda Sony Avrupa’nın araştırma ve geliştirme grubu olan Center Europe Brüksel Laboratuvarı ağın onaylayıcı programına katıldı. Böylece şirket, ağın node’larını çalıştırmada Google, Samsung, Binance ve Gumi gibi endüstri oyuncularının arasına katılmış oldu. Analiste göre, somut projeler ve ortaklıklar uzun vadede fiyatın ivme kazanması sağlayabilir. Bu stratejik ortaklığın yanı sıra Theta Labs, geçtiğimiz aylarda ikinci bir ABD patenti aldığını açıkladı. Duyuruya göre patent, Blockchain destekli bir ödeme sistemi için de onay vermiş oldu. Cheeky Crypto, ayı piyasasının piyasa üzerindeki etkisinin azalmasından sonra altcoin fiyatının yeni zirvelere ulaşacağını iddia ediyor.

Analistin listesindeki ikinci altcoin ise Graph (GRAPH), Graph, ”bilgi erişimini kolaylaştırmak için çeşitli blok zinciri uygulamalarından veri toplamak, işlemek ve depolamak için kullanılan açık kaynaklı bir yazılım” olarak tanımlanabilir.  Graph ağı, kullanıcıların uygulamaların birbirleriyle konuşmasını mümkün kılmak için alt grafikler olarak bilinen API’ler oluşturmasına olanak sağlar. Eksositem  ayrıca, sorgulama ağlarını hızlı ve güvenli hale getirir. Analiste göre, The Graph,  “Blockchain’lerin Google’ı” olmaya aday. The Graph, ağını iyileştirmeye devam ederse ve kullanım durumlarını artırsa  analiste göre, altcoin uzun vadede yeni zirvelere ulaşabilir.

2 Altcoin, Web 3’ün Geleceğini Belirleyebilir

Analistin listesindeki üçüncü altcoin web3 veri ekosistemi Pocket Network.  Geçtiğimiz ayalrda, node sağlayısıs Ankr, Pocket Network ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu entegrasyon sayesinde Pocket Network, Ankr’ın node sağlayıcılarından biri olacak. Analiste göre, , Pocket Network artık Blockchain dünyasındaki en güvenilir ekosistemlerden birinin önemli bir parçası oldu. Bu işbirliği sayesinde web geliştiricileri, girişimciler ve merkeziyetsiz uygulamalar ekibi, yazılımlarını daha güçlü bir teknik temel ileoluşturabilecekler. Ankr’ın baş pazarlama sorumlusu Greg Gopman, bu ortaklığın tüm Web3 segmenti için çok önemli bir adım olduğuna dikkat çekti. Pocket Network altyapısında an itibariyle 44.000 node var. Ekossitem,  Harmony ve IoTeX Blockchain’lerin ekosistemleri için en popüler node sağlayıcılarından biri konumunda.  Uzmanlar, Pocket Network’teki artan trafiğin, hizmet tokeni POKT için uzun vadede önemli bir katalizör olabileceğine işaret ediyor.

Analistin listesindeki son altcoin ise Mask Metawork (MASK), MASK, şu anki internet olan Web 2.0 ile Web 3.0 arasında köprü kurarak kullanıcıların Twitter ve Facebook üzerinden şifreli mesajlar ve kripto para gönderebilmesini sağlayan bir protokol konumunda. Mask Network’ün temel misyonu ise sansüre karşı kullanıcıların internet ve sosyal medya ağlarındaki özgürlük alanını genişletmek, sosyal medyada daha fazla gizlilik sağlamaktır. Analite göre, bu günümüzde büyük önem kazanan bir işlev ve altcoin MASK için iyi bir geleceğe işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar