Hedera Hashgraph Nedir?

Özet

  • Hedera Hashgraph kendisini, “Blockchain’in ötesine geçen platform” olarak tanımlıyor. 
11:17
3 Eylül 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika

Hedera Hashgraph kendisini, “Blockchain’in ötesine geçen platform” olarak tanımlıyor. Hedera, dijital dünyanın olması gerektiği gibi ve kişinin kendisine özel hale getirilmesini sağlamayı hedefliyor. Bu doğrultuda da platform, geliştiricilerin hızlı, adil ve güvenli uygulamalar geliştirmelerini ve kullanıcıların da bu uygulamalardan faydalanmasını sağlamak istiyor.

Bunlara ek olarak platformun yönetimini içinde Avery Dennison, Boeing, Deutsche Telekom, DLA Piper, FIS (WorldPay), Google, IBM, LG Electronics, Magalu, Nomura, Swirlds, Tata Communications, University College London, Wipro’nun da olduğu bir topluluk yapıyor.

HBAR Coin Nedir?

“Hedera Hashgraph coin nedir?” sorusunun cevabı için öncelikle Hedera platformunun ne olduğu sorusunu yanıtlamakta fayda olacak.

Hedera Hashgraph ile bir oybirliği mekanizması yaratılabiliyor. Kullanıcılar platform sayesinde herhangi bir uygulama için ölçeklenebilir ve herkes tarafından doğrulanabilir zaman damgaları ve olay sıralaması oluşturabiliyor. Oybirliği hizmeti sayesinde kullanıcılar, bir tedarik zincirinin ürünlerini izleyebilir, müziklerin dijital hakları için bilgi edinebilir ve dijital varlık aktarımlarını kaydedebilir.

Bunun yanında Hedera sayesinde kullanıcılar hızlı ve düşük ücretli ödeme hizmetinden de faydalanabiliyor. Kripto para birimi ödemeleri, maliyetleri düşürmek ve karmaşık ödemeleri kodla basitleştirmek için aracılar olmadan HBAR kullanarak işlem yapılmasına olanak tanıyor.

Öte yandan dosya hizmeti sayesinde Hedera kullanıcıları, görünürlüğünü garanti altına alarak dosya oluşturabiliyor ve bu dosyaları yönetebiliyor. Bunlara ek olarak Hedera kullanıcılarına varlıkları token’laştırma ve işlem yapma imkanı da sunuyor.

Herkes için kamusal bir alan oluşturmayı hedefleyen platform, hızlı, adil, güvenli ve stabil olduğunu ifade ediyor.

Ayrıca Hedera ağı, ağ güvenliğinden veya istikrarından ödün vermeden tek bir parça ve defterde saniyede 10.000 HBAR kripto para birimi işlemi gerçekleştirebiliyor. Hedera Hashgraph coin kullanan kişiler plafformun açıklamalarına göre, gerçekten çok düşük ücretlerden faydalanabiliyor. Yapılan açıklamalarda bir HBAR işleminin ücretinin yalnızca  0.0001 USD olduğu ifade ediliyor. Tüm bunların yanında platform çok hızlı olduklarının da altını çiziyor. Hedera’da yapılan işlemlerin 3 ile 5 saniye arasında hemen gerçekleştiği belirtiliyor.

Hedera Hashgraph Yorum

Hedera Hashgraph’ın saniyede 10.000 işlem vaat ediyor olması en önemli özellikleri arasında değerlendiriliyor ve Hedera Hashgraph haberlerinin de en çok bu özelliğe değindiği görülüyor.

“HBAR coin yorum” konusunda ise yatırımcıların arkasındaki platform ışığında token’ı takip ettiği ve yorumladığı görülüyor. Bunun yanında yatırımcıların HBAR hakkında pozitif düşüncelerin yanı sıra temkinli davrandıklarını belirtmekte de fayda var.

Hedera Hashgraph Fiyat

“Hedera Hashgraph satın al” konusuna değinmeden önce “HBAR/BTC, HBAR, HBAR Coin” ile ilgili rakamsal değerlere değineceğiz.

Yazının yayına hazırlandığı sırada Hedera Hashgraph’in dolar karşısında 0,0423 USD ile işlem görüyor. Bunun yanında HBAR/BTZ paritesinde de HBAR coin’in 0,00000374 BTC’den işlem gördüğünü belirtmekte fayda var.

Öte yandan Hedera Hashgraph coin, 2 Ocak 2020’de 0,0100 dolar ile en düşük seviyesini görürken 17 Eylül 2019’da rekor seviyeye ulaştı ve 0,4160 dolardan işlem gördü. Ayrıca CoinMarketCap verilerine göre HBAR’ın şu anda dolaşımdaki miktarının  5.285.423.366 HBAR olduğu ve toplamda 50.000.000.000 HBAR olacağı görülüyor.

Hedera Hashgraph Nereden Alınır?

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip olan kripto para alım satım platformu Binance ile HBAR coin’i satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI