X

Hayaller Suya Mı Düşüyor: Bitcoin’de 11.000 Doların Altı Görüldü!

Bitcoin uzun süre sonra 11.000 doların altına geriledi.
16:39
3 Eylül 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugün yatırımcısını üzdü ve 11.000 doların altına geriledi.

Grafiklere bakıldığında neredeyse tüm kripto para piyasasının da BTC’yi takip ettiği görülüyor.

Bitcoin Fiyatı

Aslında Bitcoin haftaya gayet iyi bir başlangıç yapmış ve yükseliş ivmesi ile 12.000 doların üzerini görerek heyecanı arttırmıştı. Ancak Bithumb’ın polis baskınına uğraması ve doların güçlenmeye başlaması ile sert bir düşüş yaşayan BTC yazının yayına hazırlandığı an itibariyle 10.865 dolardan işlem görüyor.

Bilindiği gibi Bitcoin dün Bithumb baskının ardından 12.000 dolar bandından 11.100 dolara kadar gerilemişti. Bugün ise doların güçlenmesi ve Avrupa Merkez Bankası’nın açıklamaları ile oluşan satış baskısı BTC’yi daha da aşağı çekti.

Yazının sonunda da görülebileceği gibi Bitcoin’in ay başından bu yana sergilediği grafiğe bakıldığında volatil hareketleri yeniden sergilemeye başladığı görülüyor. İlk gün yükseliş eğilimine giren Bitcoin ikinci gün zirveye ulaştıktan sonra düşüş sergilemeye başladı.

Tüm Kriptolar

Bitcoin’in düşüşünün nereye kadar devam edeceği ile ilgili net bir bilgi bulunmasa da diğer kripto para birimlerinin bu düşüşten etkilendiği açıkça görülüyor. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin’i takip eden Ethereum (ETH) yaklaşık olarak %7’lik düşüşle 412 dolar bandına geriledi. Bunun yanında piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para konumunda bulunan XRP’nin de %5’lik geri çekilme ile 0,26 dolardan işlem gördüğünü ifade edebiliriz.

Ayrıca son zamanların en çok konuşulan kripto paralarından olan Chainlink de (LINK) ilk on içinde en çok değer kaybedenlerden oldu ve %9’un üzerinde düşüş sergiledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar