X


Sıcak Gelişme: Dev Kripto Para Borsasına Polis Baskını!

Güney Kore'nin lider kripto para borsası çalkalanıyor!
13:19
2 Eylül 2020

Dünyanın ve Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Bithumb’a dolandırıcılık şüphesiyle kolluk kuvvetleri tarafından el konulduğu haberleri gündeme yansıdı. The Block tarafından aktarılan ve yerel haber kaynaklarına dayandırılan haberde, lider kripto para borsasının Güney Kore içerisindeki ofislerinin basıldığı belirtildi.

İçerik Rehberi

Bithumb Ofisi Basıldı

Bithumb kripto para borsası sektörün en güvenilir platformlarından birisi olsa da kendi token’ını piyasaya sürerken yatırımcıları dolandırmakla itham ediliyor. BXA token’larının satışında yatırımcıları dolandırdığı ve anlaşma şartlarına uymadığı belirtilen Bithumb’ın yönetim kurulu başkanı Lee Jung Hoon da gözaltına alınmış durumda.

Aslında Güney Kore’nin genel olarak yerel kripto para borsalarına göz açtırmadığı görülüyor. Geçtiğimiz hafta Coinbit isimli bir başka kripto para borsası da polis baskınına maruz kalmıştı. Borsanın ticari hacmini %99 oranında arttırdığı ve sahte hacim yarattığı vurgulanmıştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bithumb ise Coinbit’e kıyasla çok ama çok daha büyük bir kripto para borsası olarak biliniyor. BXA token’ları için 25 milyon dolarlık satışından sonra token’ın borsada listelenmemesi, polis baskınının temel sebebi olarak açıklandı. Bunun birçok yatırımcının milyonlarca dolar kaybetmesine yol açtığı ifade diliyor.

Bithumb tarafından şu an için resmi bir açıklama yapılmadı. Buna karşın blockchain verilerine bakıldığında Bithumb borsasından olan para çekim işlemlerinin hızlandığı görülebiliyor. Kripto para borsalarının böyle durumlarda ciddi bir popülerlik kaybettiği bilinmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar