reklamı kapat

Ripple Fiyatı: XRP Rallisi Başladı Başlayacak!

Analistlere göre XRP boğaları ralli için hazırda bekliyor.
09:33
2 Eylül 2020

Piyasa hacmi bakımından üçüncü en büyük kripto para birimi olan Ripple (XRP) hafta sonundan itibaren başlattığı yükseliş eğilimin sonucunda bugün 0.30 dolar bandının üzerine çıkmayı başardı.

Ripple Fiyatı

0,26 dolar bandından harekete geçen XRP’nin 0,29 dolarda oldukça güçlü bir performans sergilemek zorunda kaldığını görüyoruz. Ancak XRP’de artış baskısı galip geldi ve fiyat önemli bir psikolojik seviye olan 0,30 doları üzerine çıkmayı başardı.

Bunun yanında Ağustos ayında da Ripple’ın birkaç kez 0,30 doların üzerine çıktığını ama 0.3250 dolar seviyesinde reddetme ile karşılaştığını ve bu seviyenin üzerine çıkamadığını gördük. Her ne kadar bu hareketler geri çekilmelere sebep olmuş olsa da boğaların pes etmediğini görüyoruz.

Öte yandan Tether (USDT) piyasa hacmi bakımından bir atak yağmış ve Ripple’dan üçüncülüğü almıştı. Ripple’ın bugün hamlesiyle ise USDT’yi yeniden dördüncü sıraya gönderdiği görülüyor. Yani XRP fiyatındaki artış, USDT’yi geride bırakmaya yetti.

Ralli Yeni Başlıyor

Bunlara ek olarak analistlere göre XRP’de ralli henüz yeni başlıyor. Çünkü 0,30 dolarlık seviyenin geride bırakılması yalnızca atılan bir adımdı ve sırada 0,3250 dolarlık barajın kırılması yer alıyor. Eğer bu baraj kırılırsa tam bir boğa koşusunun görülebileceği ifade ediliyor.

Ayrıca analistlerin açıklamalarına göre Ripple teknik göstergeleri de yakın vadede bir boğa piyasasının başlayacağı görüşünü destekliyor. Özellikle bir önceki direnç seviyesi olan 0,3250 dolarlık bandın açılması ile XRP yatırımcılarını heyecanlı günlerin beklediği ifade ediliyor.

Aslında Ripple’ın son zamanlarda Spotify ortaklığı gibi attığı adımların zaten bir fiyat artışına yol açması bekleniyordu. Buna ek olarak XRP yatırımcıları artık düşüş eğiliminden sıkılmıştı ve Ripple piyasasını harekete geçirecek fiyat hamleleri gerekiyordu. Dolayısıyla hem teknik hem temel göstergeleri değerlendiren analistler, Ripple’da boğaların hazır beklediğini ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

 • İsimsiz
  2 hafta önce

  Halkların aklıyla dalga geçiliyor bu haberle. Saatlerdir xrp çakılıştadır.

  0
 • İsimsiz
  2 hafta önce

  Bu haber xrp en düşük seviyelerde iken şişirilmeye çalışılan bir balon haber. Zira xrp 1.970 şu dakikada

  0