X

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 2/09/2020

Ethereum fiyatında görülen sert düşüş geçici mi?
17:02
2 Eylül 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), 1 Eylül tarihinde yıllık rekorunun da üstüne çıkarak 488 doları gördü ve 500 dolara bir hayli yaklaştı. ETH/USD işlem çifti birçok analize göre 470 dolar seviyesinde aşırı alım seviyesine gelse de alımların devam etmesi bunun tamamen FOMO kaynaklı olduğunu gösteriyor.

Ethereum Yorumları

Buna rağmen gün içerisinde yaşanan borsalarla ilgili aksaklık, Bitcoin ile beraber Ethereum fiyatını da dip seviyelere sürükledi ve ETH bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 447 dolardan işlem görüyor. ETH fiyatının bir anda yaklaşık olarak 40 dolarlık kayıp  yaşaması yatırımcıları da ciddi anlamda sarstı.

ETH’nin son 24 saatlik ticari hacmine bakıldığında bunun 20 milyar doların üzerine çıktığı görülüyor. Bitcoin’in ticari hacminin 29 milyar dolar olduğu düşünülecek olursa ETH kesinlikle oldukça hareketli bir 24 saat geçirmiş gibi gözükmekte. Uzmanlar ETH fiyatı konusunda 420 dolar seviyesine dikkat çekerken bunun bir alım fırsatı olabileceği de akıllara geliyor.

Ethereum Alınır Mı?

Eğer önümüzdeki saatler içerisinde ETH fiyatı yeniden 450 dolar bölgesini ele geçirir ve burada tutunursa, zarar kısa sürede kapatılabilir. Tabii ki düşüşün devam etmesi durumunda ise ETH’nin yeniden kritik destek 400 doların altına inmesi olası gözüküyor.

ETH’nin bugün yaşadığı düşüşün Bitcoin’in çakılması ile direkt alakalı olması, bunun bir yatırım fırsatı olduğu ihtimalini güçlendiriyor. Yine de sektörde hemen hemen her şeye hazırlıklı olmak gerekiyor ve sert bir düşüş daha gelebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar