reklamı kapat

Polkadot Tabanlı Bu Proje, Herkesin Dikkatini Çekti!

Polkadot ağı tabanlı yeni proje, ciddi bir yükseliş yakalayabilecek mi?
18:57
2 Eylül 2020

Ethereum’un en büyük rakiplerinden birisi olan Polkadot piyasaya çok hızlı bir giriş yaptı ve şimdi sıra Polkadot ağı tabanlı kripto para birimlerine gelmiş gibi gözüküyor. Polkadot ağı tabanlı DeFi uygulaması Stafi de bunlardan birisi konumunda ve kısa sürede elde ettiği başarı kesinlikle bütün ilgiyi üzerine çekti.

Stafi cüzdan adreslerinin sayısı 1.767 seviyesini, ağdaki kilitli token’ların değeri ise 205 milyon doları geçti. Proof-of-Stake yani hisse ispatı konsensüs modeline sahip olan proje, token sahiplerine belirli ödüller ve oy hakkı tanıyor. Stafi yatırımcıları ATOM token’ı ile Staking yapınca rATOM, DOT token’ı ile yatırım yapınca ise rDOT ödül token’ına sahip oluyor.

Yearn Finance Sonrası Sıra Stafi’de Mi?

Bu aslında 36.000 dolara kadar çıkan Yearn Finance modelinin bir benzeri. Kullanıcılara yUSD, cUSD veya sUSD vermek yerine rATOM ile rDOT veriliyor ve iki projenin de ciddi bir yükseliş şansına sahip olduğunu söylemek mümkün.

Stafi altyapısında kilitli token’ların değerinin 200 milyon doları aşması ve satış baskısının kendini göstermemesi de projenin yakında adını duyuracak önemli DOT tabanlı kripto para birimlerinden birisi olduğunu gösteriyor.


Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.