Analist Cardano Ve Chainlink İçin Kritik Seviyeleri İşaret Etti!

Kıdemli analist popüler altcoinler olan Cardano, Chainlink ve Bİtcoin için bu kritik seviyeleri işaret etti. İşte detaylar!
00:50
3 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler bir kripto para analisti Cardano (ADA), Chainlink’in (LINK) ve Ethereum (ETH) hakkında çeşitli değerlendirmelerde bulundu.

ADA Ve LINK Yorumu

Rekt Capital takma adıyla bilinen kripto para analisti Twitter üzerinden 325.100 takipçisine hem ADA hem de LINK’in bir yükseliş kama modeli tarafından tetiklenen kırılmaların ortasında olduğunu ve kritik dirençler kırılırsa yükselişe devam edebileceklerini öne sürerek açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

LINK ve ADA, Falling Wedges’ten çıkışın tadını çıkardı. Ethereum’un birkaç hafta önce %50 oranında yaşanan toplanmadan önce yaptığı gibi. Her ikisi altcoinde Ethereum’a benzer hareket ederse… LINK’in destek olarak 7,78 doları geri alması gerekirken ADA ise 0,515 dolar seviyelerine yükselmesi gerekiyor.

Uzman analist ayrıca iki yıldan fazla bir süredir ilk kez 200 haftalık hareketli ortalamasının (MA) üzerinde kapandığını not ettiği lider kripto para birimi olan Bitcoin’i (BTC) ele aldı. Rekt Capital açıklamalarında Bitcoin’in 200 haftalık MA’nın üzerinde ivmeyi koruması durumda, kripto para biriminin ihtiyaç duyduğu destek seviyesini zaten bulduğunu ve art arda bir hafta boyunca alanı yeniden test edeceğini ileri sürerek şunları söyledi:

Bitcoin 200 haftalık MA’nın üzerinde haftalık bir mum kapanışı gerçekleştiriyor. Mart 2020’den bu yana uzun bir düşüş trendinin ardından MA üzerinde ilk haftalık kapanış.

Bitcoin Alım Fırsatı

200 haftalık MA’nın üzerinde haftalık yeni Bitcoin kapanışı, fiyatın bu seviyeyi bu hafta içerisinde bir destek olarak yeniden test etmeye çalışacağı anlamına geliyor. Bitcoin’in tam dibini belirlemek zor olsa da analist, kirpto para biriminin hala “pazarlık” bölgesinde olduğunu ve yatırımcılara iyi bir fırsat sağladığını söyledi. Ayrıca kıdemli analist şu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Birçok yatırımcı Bitcoin’i 21.000- 22.000 veya 23.000 dolardan satın alıp almama konusunda endişeleniyor. 35.000 doların altındaki her seviyenin bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar