X


Altcoin’lerde Son Durum: Sandbox Coin, Zilliqa, XRP 

Gerek fiyat hareketleri, gerekse de gelişmelerle The Sandbox (SAND), Zilliqa (ZIL) ve Ripple (XRP) popüler altcoin birimleri arasında yer alıyor.
14:00
20 Nisan 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Şu anda gerek fiyat hareketleri, gerekse de gelişmeleri ile The Sandbox (SAND), Zilliqa (ZIL) ve Ripple (XRP) popüler altcoin birimleri arasında yer alıyor. Peki, SAND, ZIL ve XRP’de son durum ne, fiyat beklentileri ne yönde?

The Sandbox (SAND) Grafiği

3,4 milyar dolar piyasa değeri ile 40. en büyük kripto para konumunda bulunan SAND, yazının kaleme alındığı an itibari ile 2,9 dolardan işlem görüyor. SAND’in son 24 saat içinde %7,1 artış yaşadığını da belirtmek gerekiyor.

SAND geçtiğimiz günlerde yaşanan son düşüşte 2,5 dolara kadar geriledi ve sonrasında yükselişe geçti. Önemli bir psikolojik seviye olan 3 doların üzerine kadar yükselen SAND, şu anda da bu seviyeyi geri almak için hamleler yapıyor. Analistlere göre 3 doların yeniden desteğe dönüşmesi 3,2 dolara doğru hamle gelmesini ve sonrasında da güçlü direnç olarak 3,7 dolara doğru artışın başlamasını sağlayabilir.

Ancak eğer SAND bir önceki destek olan 2,5 doların altına gerilerse kripto para birimi 2,2 doları test edebilir.

Zilliqa Fiyat Grafiği

Piyasa değeri bakımından 67. sırada yer alan ZIL coin, yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,12 dolardan işlem görüyor. ZIL son 24 saat içinde %8,3 yaşadı ve son geri çekilmede kripto para birimi 0,10 dolara kadar gerilemişti.

Analistlere göre şu anda 0,10 dolar seviyesi ZIL için ilk güçlü destek olarak işlem görüyor. Yukarı yönde ise ZIL’in ilk olarak 0,14 dolar aşması gerektiği düşünülüyor. ZIL için en güçlü direncin ise 23 dolar seviyesinde olduğu düşünülüyor. 0,10 dolar altına ya da 0,14 dolar üzerine yapılacak bir hamlenin, ZIL için bir sonraki yönü belirleyeceği ifade ediliyor.

XRP’de Son Durum

36,7 milyar dolarlık piyasa değeri ile 6. en büyük kripto para konumunda bulunan XRP, yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,76 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte fiyatın stabil kaldığı görülüyor.

Analistlere göre XRP fiyatında şu anda en büyük belirleyicinin SEC davası ve bu sebeple çok net yorumlar yapmak mümkün değil. Ancak grafiklere göre XRP için ilk destek 68 dolar ve ilk direnç 0,85 dolar olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar