Altcoin için Yeni Bir Rallinin İşaret Fişeği mi? 2.5 Trilyon Token’ın Yakımı Yapılacak!

Kısa sürede yüzde 120'nin üzerinde yükselen altcoin için heyecanlandıran yakım planı açıklaması geldi. Plana göre 120 trilyon token'ın yakımı yapılacak.
15:35
29 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Terra Classic (LUNC) fiyatı son 24 saatte yaklaşık yüzde 1,91 düşüşle 0,0002763 dolardan işlem görüyor. Birçok kripto para borsasının ve platformun Terra Classic’e destek çıkmasının ardından genel olarak altcoin’in fiyatının yükseldiği görülüyor. Lithosphere ağının çekirdek geliştiricisi KaJ Labs, Jot Art Finesse NFT koleksiyonu ve RPG türü oynadıkça kazan oyunu “Finesse” oyunu ile 2.5 trilyon LUNC token’ının yakımını gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Terra Classic Destek Çıkan Çıkana

Terra Classic toplam 6.8 trilyon arza sahip. Topluluk, yüzde 1,2 oranında vergi yakımı veya diğer yakım mekanizmalarıyla sabit bir 10 milyar LUNC arzına ulaşmayı hedefliyor. Bugüne kadar 6.6 milyar LUNC token’ının yakımı yapıldı. Bunun 4.2 milyarı yakım adreslerine gönderilerek, 2.3 milyarı ise yüzde 1,2 oranında uygulanan vergi yakımı ile yakıldı.

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance‘in zincir üstü ve zincir dışı işlemler için Terra Classic yakımına verdiği destek, topluluğu desteklemek için KuCoin, Kraken, Huobi, Gate.io, MEXC Global, eToro, Crypto.com, CoinInn, BTCEX ve LBank gibi birçok borsayı harekete geçirdi. CEX·IO, Bitrue, Bitazza Global gibi diğer kripto para borsaları da yüzde 1,2 oranındaki vergi yakımı mekanizmasına destek verdi. Ayrıca MetaRivals gibi diğer projeler de Terra Classic Blockchain’ine geri dönme kararı aldığı görüldü. İlginç bir şekilde, Lithosphere Blockchain’inin çekirdek geliştiricisi KaJ Labs, 2.5 trilyon Terra Classic (LUNC) token’ını yakmak için 50-100 milyon dolar ayırma sözü verdi. KaJ Labs’ın 1 Ekim’den itibaren Lithosphere (LITHO) Jot Art Finesse NFT koleksiyonunu ve RPG türü oynadıkça kazan oyunu Finesse’ı piyasaya sürmesi bekleniyor.

Kripto para borsaları, arz 10 milyara ulaşana kadar LUNC token’ı yakımı yapmayı hedeflerken, yeni projeler ve oyunların da LUNC arzının yakımına dahil olmayı planladıkları görülüyor. Piyasa uzmanları, tüm bunların LUNC fiyatındaki yükselişi desteklemesini ve token’ın daha deflasyonist hale gelmesini sağlayacağı üzerinde durarak olumlu konuşuyorlar.

LUCN Fiyatı Yüzde 120’nin Üzerinde Yükseldi

Yüzde 1,2 oranındaki vergi yakımının ardından günlük LUNC yakım miktarı 450 milyonu geçmiş durumda. Sonuç olarak Terra Classic fiyatı, Terra ekosisteminin firari kurucu ortağı Do Kwon için tutuklama emri ve kırmızı bülten çıkarılması gibi diğer faktörlere rağmen yükseldi.

Ayın başından beri güçlü bir çıkış yapan altcoin’in fiyatı yüzde 120’nin üzerinde yükselse de gelen kar satışlarıyla birlikte bir miktar düşmüş durumda. Kripto veri platformu CoinMarketCap’in verilerine göre, LUNC fiyatı son 24 saatte yüzde 1,91 düşüşle 0,0002763 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar