X


Alanya Fan Token Tanıtım Toplantısı Gerçekleşti: ALA Token 4 Ekim’de Geliyor!

Alanyaspor’un Socios ile işbirliği içinde piyasaya süreceği kripto para birimi ALA token’ın tanıtım toplantısı dün gerçekleşti. 
09:22
29 Eylül 2021

Taraftar token ekosistemi günden güne büyürken, Türk takımlarının da bu alana deyim yerindeyse akın ettiğini görüyoruz. Fan token’lar bir yandan spor kulüpleri için ek bir gelir kaynağı oluştururken bir yandan da taraftarların destekledikleri takım ile çok daha yakın ilişki içinde olmasını sağlıyor.

Alanyaspor Fan Token Toplantısı

Aytemiz Alanyaspor ve Socios’un işbirliği ilk olarak Mayıs ayında açıklanmıştı. Socios ile yapılan anlaşmanın tanıtım toplantısı ise dün gerçekleşti. Elde edilen bilgilere göre toplantıya; Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Alanyaspor Finansal Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kayacan, Socios Türkiye İş Geliştirme Direktörü Volkan Yılmaz, İşbirlikleri Müdürü Gökçe Oskay ve Kurumsal İletişim Müdürü Sema Tuğçe Dikici katıldı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Çavuşoğlu toplantıda yaptığı açıklamalarda, “Paris Saint-Germain, Manchester City, Galatasaray, Trabzonspor, Başakşehir ve Göztepe gibi takımların içinde olduğu böyle bir platformda yer almak bizim için çok önemli. Taraftarlarımızdan bu projeye ilgi göstermesini istiyor ve firma yetkililerine teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

Öte yandan toplantıda yapılan açıklamalara göre Alanyaspor Fan token (ALA) arzı 4 Ekim’de yapılacak.

Alanya Fan Token’ın Amaçları

Kayacan da toplantıda yaptığı açıklamalarda ALA’nın sadece bir yatırım aracı olmadığını, “Önemli kulüplerin Socios ile çalışması bizim için önemli bir referanstı. Başkanımız ve yönetim kurulumuz bu projeyi onayladı. Haziran ayında sözleşmemizi imzaladık. 4 Ekim’de de taraftarlarımızla paylaşacağız. Bu yalnızca yatırım aracı değil, taraftarlarımızın bazı önemli kararlarda yönetim kurulumuza destek verebileceği bir proje.” sözleri ile açıkladı.

Gökçe ise özellikle taraftarların kulüp ile ilgili kararlarda söz hakkı sahibi olacağını ifade ederek, “Alanyaspor taraftarları ilk olarak ALA Fan Token alarak kulüp kararlarında söz hakkı sahibi olacak. Bunlar takım otobüsü tasarımı, yeni transferin forma numarası ve antrenman sahasının adına karar verilmesi gibi çok çeşitli kararlar olarak. Diğer yönü ise etkileşime katıldıkları için taraftarları ödüllendirmek. Şu anda uygulamamızı indiren taraftarlar oradaki soruların tamamını doğru cevaplayarak forma veya turuncu tişört ödülü kazanma şansına sahip oluyor. 4 Ekim sonrası çok daha çeşitli kampanyalarımız olacak” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar