reklamı kapat

Aion Coin (AION) Nedir? Nereden Alınır?

Aion, Blockchain'ler arasında bağlantı kurulmasını sağlıyor...
17:00
3 Kasım 2019

Aion birçok katmandan oluşan, farklı sektörlerden Blockchain’lerin arasında bağlantı kurmayı ve bu Blockchain’lerin henüz çözemediği güvenlik, ölçeklenebilirlik gibi sorunları çözmeyi hedefleyen bir Blockchain ağı projesi.

Aion Nedir?

Aion token’ları Aion sistemi içerisinde Blockchain yaratmak, zincirler arasındaki geçişleri sağlamak ve ağın genelini güvenli hale getirmek adına kullanılıyor. Aion token’ları başlangıçta Ethereum tabanlı ERC-20 token’ı olarak basıldı, kullanıcılar isterlerse token’ları Aion ağına geçirebiliyor.

AION Coin Nasıl Çalışır?

Aion, Nuco adında Kanada’da kurulan bir şirket tarafından geliştiriliyor. Şirketin CEO’su Mathew Spoke uzun zamandır Ethereum topluluğunun bir üyesi. Proje piyasaya sürülmeden önce 2 yıl boyunca geliştirildi ve yarısı mühendislerden oluşan 30 çalışanı bulunuyor.

Aion, 3. Jenerasyon Blockchain olarak tanımlanıyor. Ayrıca özel ve halka açık sektörlerin arasında bir köprü inşa etme amacıyla geliştiriliyor. Aoin ağı hem Bitcoin hem de Ethereum Blockchain’lerini federasyon sistemiyle gruplandırıyor, böylece Blockchain’ler arasında değer ve veri aktarımlarını kolaylaştırıyor. Aion Blockchain’leri yüksek ölçeklendirmeye sahip olduklarından veri kapasitesi oldukça yükseltilmiş durumda. Ayrıca Aion ağı, kendi ağı üzerinde farklı işlevler için özelleştirilmiş Blockchain’lerin yaratılmasına imkan tanıyor. Blockchain yaratıcıları kendi Blockchain’lerinin yönetimini sağlayabiliyor.

Aion’ın, Aion-1 adı verilen temel Blockchain’i bulunuyor. Bu ağ üzerinde uygulamalar geliştirilebiliyor ve ağ içerisindeki ekonominin işlemesi sağlanıyor. Bildiğiniz gibi her geçen gün Blockchain sayısı ve kripto para start-up’ları artıyor. Ancak bu Blockchain’ler bir gün gündelik hayat içerisinde yaygınlaştığında birbirleriyle iletişim kurmaları gerekecek. Aion-1 Blockchain’i de böyle bir durumda bütün Blockchain’lerin buluşabileceği bir ağ yaratmayı planlıyor.

AION Coin Nereden Alınır?

Aion token’ları Aralık 2017’de Binance’de listelendi. Ayrıca KuCoin’den de alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.