X

Aion Coin Nedir?

AION katmanlardan oluşan ve Blockchain’ler arası bağlantı kurmayı hedefleyen bir Blockchain projesidir.
17:00
26 Mayıs 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Aion birçok katmandan oluşan, farklı sektörlerden Blockchain’lerin ve kripto paraların arasında bağlantı kurmayı ve bu Blockchain’lerin henüz çözemediği güvenlik, ölçeklenebilirlik gibi sorunları çözmeyi hedefleyen bir Blockchain ağı projesi.

AION Coin

AION Coin, Aion sistemi içerisinde Blockchain yaratmak, zincirler arasındaki geçişleri sağlamak ve ağın genelini güvenli hale getirmek adına kullanılıyor. Aion token’ları başlangıçta Ethereum tabanlı ERC-20 token’ı olarak basıldı, kullanıcılar isterlerse token’ları Aion ağına geçirebiliyor.

Aion, Nuco adında Kanada’da kurulan bir şirket tarafından geliştiriliyor. Şirketin CEO’su Mathew Spoke uzun zamandır Ethereum topluluğunun bir üyesi. Proje piyasaya sürülmeden önce 2 yıl boyunca geliştirildi ve yarısı mühendislerden oluşan 30 çalışanı bulunuyor.

AION Coin Yorum

Aion, 3. Jenerasyon Blockchain olarak yorumlanıyor. Ayrıca özel ve halka açık sektörlerin arasında bir köprü inşa etme amacıyla geliştiriliyor. Aoin ağı hem Bitcoin hem de Ethereum Blockchain’lerini federasyon sistemiyle gruplandırıyor, böylece Blockchain’ler arasında değer ve veri aktarımlarını kolaylaştırıyor. Aion Blockchain’leri yüksek ölçeklendirmeye sahip olduklarından veri kapasitesi oldukça yükseltilmiş durumda. Ayrıca Aion ağı, kendi ağı üzerinde farklı işlevler için özelleştirilmiş Blockchain’lerin yaratılmasına imkan tanıyor. Blockchain yaratıcıları kendi Blockchain’lerinin yönetimini sağlayabiliyor.

AION Coin Geleceği

Aion’ın, Aion-1 adı verilen temel Blockchain’i bulunuyor. Bu ağ üzerinde uygulamalar geliştirilebiliyor ve ağ içerisindeki ekonominin işlemesi sağlanıyor. Bildiğiniz gibi her geçen gün Blockchain sayısı ve kripto para start-up’ları artıyor. Ancak bu Blockchain’ler bir gün gündelik hayat içerisinde yaygınlaştığında birbirleriyle iletişim kurmaları gerekecek. Aion da böyle bir durumda gelecekte bütün Blockchain’lerin buluşabileceği bir ağ yaratmayı planlıyor.

AION Coin Nasıl Alınır?

Aion token’ları Aralık 2017’de Binance’de listelenmeye başladı. Satın almak ve AION Coin’e yatırım yapmak için dünyanın en büyük hacme sahip kripto para borsası Binance‘yi kullanabilirsiniz. Türkçe dil desteği ve kimlik onaysız işlem yapılabilmesi sebebiyle Binance platformu tercih edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar