reklamı kapat

Aelf (ELF) Nedir? Nereden Alınır?

Merkezsiz platform Aelf Blockchain teknolojisinin gelişimini hedefliyor. Platformun token'i ELF birçok borsada işlem görüyor.
07:00
31 Mayıs 2019
  • Coin TürkCoin Türk

Aelf merkezsiz bir bulut hesaplama platformu olarak ifade edilebilir. Proje ekibine göre, Bitcoin’le başlayıp Ethereum’la geliştirilen Blockchain teknolojisindeki bir sonraki dönüm noktası Aelf ağıyla mümkün olacak.

Aelf Nasıl Çalışır?

Blockchain teknolojisi son birkaç yılda büyük bir ivme kazandı ve teknolojinin kullanım alanları büyük ölçüde çeşitlendi. Satoshi’nin Bitcoin’i kullanıcılara eşten eşe, güvenli ve merkezsiz bir transfer mekanizması sunarken Ethereum çok yönlü “akıllı sözleşmeleri” teknolojiye uygulayarak Blockchain’e başka bir boyut kazandırmayı başardı.

Blockchain teknolojisi bu sözleşmeler sayesinde birçok sektöre uygulanmaya devam ediyor. Ancak Blockchain teknolojisi ile iş dünyası arasındaki mesafenin halen tam anlamıyla kapanmadığını söyleyebiliriz. Teknolojideki mevcut sorunların en önemlilerini ortadan kaldırmayı hedefleyen Aelf, bu iki alan arasındaki sınırları da yok edecek.

Aelf kendi kendisini geliştiren merkezsiz bir Blockchain ağı şeklinde de tanımlanabilir. Aelf, Blockchain teknolojisinin ticari alanlarda daha da yaygın hale gelmesi için yüksek performanslı platformlar sunmayı hedefliyor. Bu platformlar sayesinde yüksek performanslı ve daha iyi ölçeklenebilen Blockchain altyapılarına ulaşmak mümkün hale gelecek.

Blockchain’in sorunlarının üstesinden gelmek adına çeşitli yollara başvuran Aelf “yan zincirleri” devreye sokuyor. Aelf bir ana zincir ve birçok yan zincirden meydana gelerek platform üzerinde akıllı sözleşmeleri çalıştırıyor. Ana zincir bütün sistemin bel kemiği niteliğindeyken yan zincirler belirli akıllı sözleşmelere yönelik faaliyet veriyor.

Aelf ağı işletmelerin ya da büyük kuruluşların ihtiyaç duyacağı merkezsiz bulut hesaplama platformlarını sağlayacak. Başka bir deyişle Aelf diğer Blockchain’ler için bir merkez olarak kullanılacak. Bu nedenle Aelf ağındaki node’lar, PoW ya da PoS gibi normal algoritmalar yerine Delegated Proof of Stake (DPoS) algoritmasını kullanıyor.

Aelf (ELF) Nereden Alınır?

Aelf platformunda kullanılacak ELF token’leri birçok borsa platformu üzerinden alabilmek mümkün. Binance, KuCoin ve Gate.io bu platformlardan birkaçı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.