Abra “Gerçek Ethereum” Listelemeye Başladı!

Popüler kripto para uygulaması Abra, sentetik Ethereum’dan gerçek Ethereum’a geçiş yaptı…
16:00
13 Mart 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para cüzdanı Abra kullanıcıları, artık uygulama üzerinden doğrudan Ethereum alım-satım işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Ethereum’un Sentetik Versiyonu

Önceden kullanıcılar platforma yalnızca Amerika merkezli bir banka hesabı, American Express, Bitcoin, Bitcoin Cash ya da Litecoin aracılığıyla para yatırabiliyordu. Daha sonra kullanıcılar eğer isterlerse hesaplarındaki parayı Ethereum’un “sentetik” bir versiyonuna dönüştürebiliyordu. Yani Ethereum’un fiyat hareketlerinden etkileniyorlar ancak gerçekten Ethereum sahibi olmuyorlardı.

Ancak artık Abra kullanıcıları gerçek Ethereum’lara sahip olabilecek.

Coindesk’in haberine göre, Abra kurucusu ve CEO’su Bill Barhydt bu yeni hamleyle ilgili şu açıklamayı yapıyor:

Yerel Ethereum desteği sayesinde artık Abra kullanıcıları kolaylıkla diğer cüzdanlardaki ETH’larını Abra cüzdanlarına taşıyabilecek. Bu da Ethereum’un Abra’da listelenen diğer varlıklara yatırım yapmak için rampa olarak da kullanılabileceği anlamına geliyor.

“Bu Sadece Başlangıç”

Abra’nın üretim yönetici yardımcısı Willie Wang attıkları adımla ilgili, “Bu sadece başlangıç” yorumunu yapıyor ve şunları ekliyor:

Önümüzdeki günlerde listeleyeceğimiz token’ların yanı sıra, Abra’da listelenen ERC-20 token’larına geleneksel para yatırma ve çekme desteği de sunacağız.

Bunun yanında Ethereum kurucu ortağı ve ConsenSys CEO’su Joseph Lubin, Abra’nın bu adımının ağdaki evrimin bir parçası olduğunu ifade ediyor ve “Bir işlemin ödeme tarafında çok çeşitli token’ların kullanılmaya başladığı bir dünyaya gidiyoruz” yorumunu yaptı.

Öte yandan Abra son zamanlarda attığı adımlarla kripto para topluluğunun yüzünü güldürüyor. Temmuz ayında Abra, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerinin Visa ve Mastercard logolu kredi kartlarıyla Bitcoin satın alabileceklerini duyurmuştu. Ardından şubat ayı başlarında popüler kripto para uygulaması, hisse senedi ve ETF sözleşmelerini teminatlandırmak için Bitcoin kullanmanın yollarını sunacaklarını açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar