X


ABD’li Milyarder Tim Draper Ödeme Servisi Sağlayıcısı OpenNode’a Yatırım Yaptı

Coinbase ve Ledger'ın da yatırımcıları arasında bulunan Tim Draper şimdi de OpenNode'a yatırım yaptı.
13:00
20 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Teknoloji milyarderi ve Bitcoin yatırımcısı Tim Draper, Bitcoin tabanlı ödeme servisi sağlayıcısı OpenNode’a 1,25 milyon dolar yatırım yaptı.

Salı günü tohum yatırım turunu başlattığını açıklayan OpenNode, işletmelerin anında ve risksiz bir şekilde ödeme alıp göndermesini sağlıyor. OpenNode ayrıca bu işlemlerden %1 komisyon alıyor. OpenNode Lightning Network ağını kullanarak Bitcoin ağında hızlı ve ucuz transfer hizmeti sunan bir kripto para girişimi. OpenNode yaptığı açıklamada faaliyetlerine başladıkları ilk günden bu güne Lightning Network ağının kapasitesinin %15 bin artarak 456 Bitcoin’e ulaştığını söyledi. OpenNode CEO’su CoinDesk’e verdiği röportajda şunları kaydetti:

Lightning Network’ün maliyetleri azaltabileceği alanlarda kullanıcı deneyimini arttırmak için ödemeler modelimizi faaliyete geçirmeye devam edeceğiz.

Tim Draper’ın kurucu ortaklarından biri olduğu Draper Associates and Draper Fisher Jurvetson geçmişte de Blockchain ve kripto paralara yönelik girişimlere yatırımda bulunmuştu. Tim Draper 2016 yılında Texas merkezli Factom’ın başlattığı 4,2 milyar dolarlık A serisi yatırım turuna liderlik etmişti. Tim Draper ayrıca ABD merkezli Coinbase ve Fransa merkezli Ledger’ın yatırımcıları arasında bulunuyor.

Tim Draper bu yılın nisan ayında Bitcoin’in 2022 yılına kadar 250 bin dolara ulaşacağını iddia etti ve hala bu iddiasının arkasında. Draper önceki tahminlerindeki tutarlılıklar nedeniyle kripto para topluluğunda dikkatleri üzerine çekiyor. Öyle ki Draper 2015 yılında Bitcoin’in 2017 yılının sonuna kadar 10 bin doları geçeceğini tahmin etmişti. Ayrıca Tim Draper yarın Haliç Kongre Merkezi’nde Ortadoğu’nun en büyük Blockchain ve kripto para konferansı Blockchain Economy İstanbul Summit’te konuşma yapacak isimler arasında.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar