X


Ayılar Yoruldu: BTC 4 Bin Doları Geçti

BTC son 24 saatte %7,84 değer kazandı ve 4 bin doların üzerinde işlem görmeye başladı.
12:47
20 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

2018 ayı sezonunun sonlarına yaklaşırken BTC son günlerde ani çıkışlar yapmaya başladı. Son 72 saattir kripto para piyasası düzenli olarak değer kazandı.

BTC yılın en düşük fiyatı 3200 dolara düştükten sonra son 72 saatte toparlanmasını bildi ve haftalar sonra 4 bin doların üzerinde işlem görmeye başladı. Son 24 saatte 3400 doları aşan BTC 4 bin dolara çok hızlı ulaştı. Aynı zamanda kripto para piyasasının genelinde yeşilin hakim olduğunu görülüyor.

Ethereum bu yıl ilk defa 100 doların altına düşmüştü, ancak BTC’yi takip ederek bir çıkış yakaladı ve haberimizi hazırladığımız sırada 110 dolardan işlem görüyor. Dikkat çekici performanslardan biri de BCH. 5 Kasım’dan bu yana zor günler yaşayan BCH son 24 saatte %38 değer kazandı ve Litecoin’e kaybettiği sırayı geri aldı hatta EOS’un da önüne geçti. XRP ise son 24 saatte %4 değer kazandı ve 0,38 dolardan işlem görüyor.

Bazı yorumculara göre bu noktadan sonra herhangi bir yükseliş olamazdı. Ancak son 72 saatte görüldü ki halen toparlanma umutları devam ediyor. BTC bu hareketini koruyabilirse yeniden 5 bin dolar ya da 6 bin dolar seviyelerinde destek bulabilir. Ancak yüksek volatilitenin devam etmesinden dolayı tekrar yeni dip noktalarına gerileyebilir. Diğer yandan şu anki yükseliş 2019’daki yükseliş bahaneleri için zemin hazırlıyor olabilir.

Kaynak: Zycrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar