X


Kripto Noel: Piyasalarda Yükseliş Başladı

Yıl bitimine az bir süre kala kripto paralar hareketlendi.
16:00
20 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para sahipleri yıl başı hediyesini erken aldı. %40 artış gösteren Bitcoin Cash ABC önderliğinde piyasalar hareketlendi.

Bitcoin Cash’in toplam piyasa değeri 5 gün içinde 1,32 milyar dolardan 2,93 milyar dolara çıktı. Bu sırada Bitcoin Cash’in işlem hacmi de büyük bir artış gösterdi. 15 Aralık’ta Bitcoin Cash/dolar piyasası tüm borsalarda toplam 72,2 milyon dolar işlem hacmini gördü. Ancak daha sonra bu değer %934 arttı ve 24 saatlik zaman diliminde 745 milyon dolar hacme ulaşıldı.

Bitcoin Cash fork’uyla doğan Bitcoin SV de %14 civarı bir yükseliş gerçekleştirdi. BSV’deki yükseliş piyasanın geri kalanına kıyasla daha spekülatif görünüyor. Reizu olarak bilinen bir kripto para araştırmacısı geçtiğimiz günlerde bir blog yazısı yayımlamıştı. Reizu yazıda Bitcoin SV chain’inde başarıyla çifte harcama atakları yaptığını ve projenin son derece merkezi olduğunu dile getirdi.

BSV bu haberden ötürü baskı altındaydı ve en fazla düşüşe geçen kripto paralardan biriydi. Ancak BSV de biraz olsun silkindi ve 103 dolarla haftalık rekorunu kırdı.

Ralliye katılanlar: Ethereum ve EOS

İki lider merkezsiz kripto para Ethereum ve EOS da yatırımcılarına kazanç getirdi. ETH 24 saatlik dilimde %5’e yaklaşan bir yükseliş gösterirken, EOS erken saatlerde %4 arttı. EOS şu sıralar %0,1’lik bir düşüş yaşıyor.

CoinMarketCap’e göre Ethereum 110 doların biraz üzerinde işlem görüyor. ETH’de bir sonraki hedef 128 dolar. Destek seviyesi ise 84 dolar. Şu sıralar 2,71 dolardan işlem gören EOS ise 2,89-2,48 dolar seviyeleri arasında konumlanıyor.

Son olarak Bitcoin %6’nın üzerinde yükselişle 4.107 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI