reklamı kapat

ABD Kongre Adayı, Kripto Para Yanlısı Çıktı!

ABD 12. bölge Kongre adayı, kripto para regülasyonları konusunda önemli vaatlerde bulundu.
20:00
2 Ekim 2019

ABD Kongre’sinin önde gelen adaylarından birisi olan Stanford mezunu mühendis Agatha Bacelar, kripto para yanlısı olduğunu belli eden en güncel isimlerden birisi konumunda. Kripto para yanlısı bir kampanya düzenleyen Bacelar, tecrübeli demokrat Nancy Pelosi‘nin rakibi konumunda ve 12. bölge için aday olacak.

Bacelar’ın adaylık sayfasına bakıldığında, Bitcoin (BTC) gibi birçok kripto para biriminin kabul edildiği görülmekte. Bacelar özellikle teknoloji vurgusu yapmanın yanı sıra, Kongre adaylarının sadece yüzde 3’ünün bilim, teknoloji, mühendislik veya matematik alanlarında alt yapıya sahip olduğu da açıkladı. Bu da aslında ülkede neden kripto para birimleri konusunda bu kadar anlaşılmazlık yaşandığının en büyük kanıtlarından birisi.

Bir zamanlar San Francisco kripto para endüstrisinin merkezi olarak görülürken, Bacelar’a göre artık bu unvanı kaybetmeye oldukça yaklaştı. Federallerin müdahaleleri ve artan regülasyonlar kripto para yatırımcıları ile girişimcilerini başka bölgeye bakmaya itiyor ve birçok start-up ABD’yi bir olasılık olarak bile görmüyor.

Amerika’ya Kripto Para Sektörünü Geri Getireceğiz

Özellikle ülkeye ”mantıklı, kullanışlı ve geleceğe yönelik kripto para regülasyonları” getireceğini açıklayan Bacelar, Amerikan kripto para endüstrisini yeniden şahlandıracağını da vaat etmekte. Bacelar’ın rakibi Pelosi ise, daha Bacelar doğmadan önce bile politika içerisinde yer almaktaydı ve kripto para yanlısı aday bunu aslında avantaja dönüştürebileceğini vurgulamakta.

ABD Kongresi aslında bütün dünyadaki kripto para endüstrisi için önemli bir role sahip ve geçtiğimiz haftalarda SEC ile Kongre Temsilcileri kripto paraları ve Libra’yı masaya yatırmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun