X


25 Milyon Dolarlık Anlaşma Duyuruldu: Crypto com Borsasından Bir Sponsorluk Hamlesi Daha!

Kripto para borsası Crypto com, Avustralya Futbol Ligi (AFL) ile 25 milyon dolarlık bir sponsorluk anlaşmasına vardığını duyurdu.
13:30
17 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Hong Kong merkezli kripto para borsası Crypto com, 17 Ocak Pazartesi günü, Avustralya Futbol Ligi (AFL) ile 5 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladığını duyurdu.

Crypto com’dan Bir Sponsorluk Anlaşması Daha

Avustralya Futbol Ligi (AFL), Avustralya Kadın Futbol Ligine (AFWL) büyük bir mali destek sağlamak amacıyla kripto para borsası Crypto com ile 25 milyon dolarlık sponsorluk anlaşması imzaladı. Crypto com tarafından yapılan açıklamada, futbolun ülkede en çok takip edilen spor dalı olduğunu ifade edilirken, Avustralya’da hızla artan kripto para birimi yatırımlarına da özellikle dikkat çekildi.

Avustralya Futbol Liginin (AFL) icra kurulu başkanı Gillon McLachlan ise Avustralya futbolunda yeni bir sayfanın açılacağını belirterek ortaklığın önemine vurgu yaptı:

“Kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi, dinamik ve gelişmekte olan bir endüstridir. AFL, Avustralya’da endüstrinin büyümesi adına ön saflarda yer almak için Crypto com ile ortaklık kurmaktan mutluluk duymaktadır.”

Borsanın Reklam ve Pazarlama Stratejisi

Kripto para borsası Crypto com, diğer birçok alandaki sponsorluk anlaşmaları bir yana çeşitli takımlar ve ligler ile yaptığı sponsorluk anlaşmaları ile futbol ve spor endüstrisindeki reklam ve pazarlama çalışmalarına oldukça ciddi bir ağırlık vermeye başladı. Kadro değeri bakımından Avrupa’nın en büyük kulüplerinden biri olan Paris Saint-Germen (PSG) ile Eylül ayında bir işbirliği yapan borsa, platformunda kulübün NFT’lerini sergilemek üzere PSG ile anlaşmaya vardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar