X


2022’de Maksimum Kâr Getirebilecek En İyi 5 DeFi Altcoini!

Uzman kripto para yatırımcısı DeFi odaklı patlamaya hazır 5 kripto parayı takipçileriyle paylaştı. 2022 yılında ciddi kazançlar görülebilir.
20:15
4 Ocak 2022
Okuma Süresi: 4 Dakika

Gördüğümüz en büyük değişimlerden biri, sadece birkaç yıl önce teorik olarak mümkün olan DeFi’nin inanılmaz yükselişidir. BitBoy Crypto dünya genelinde ciddi sayıda kripto para yatırımcısı tarafından takip ediliyor. Kısa süre önce 2022’de yıldızı parlayacak 5 DeFi projesini takipçileriyle paylaştılar. Kripto para piyasaları ekstra risklidir bu yüzden yatırımlarınızı sadece analistlerin yönlendirmeleriyle yapmanız size para kaybettirebilir. Peki bu 5 DeFi projesi neden BitBoy Crypto analistlerinin radarına girdi, özellikleri neler?

Aave (AAVE)

Aave, mevduat ve borçlanma varlıklarından faiz kazanmak için açık kaynaklı ve gözetimsiz bir likidite protokolüdür. Aave, TVL’de 11 milyar doları aşan bir numaralı çok zincirli DeFi protokolüdür. Aave, kullanıcıların yaklaşık 30 kripto varlık aralığında ödünç almalarına ve bu varlıklara erişmelerine olanak tanıyan DeFi protokollerinin öncüsüdür.

BitBoy Crypto analistleri tüm bu nedenlerden dolayı AAVE fiyatında ciddi artış bekliyor. Bu yılın yıldızı olup olmayacağını ise zaman gösterecek.

PancakeSwap (CAKE)

PancakeSwap, oldukça popüler bir AMM (piyasa yapıcı)’dir. Yazı hazırlandığı sırada yaklaşık 5 milyar dolarlık bir TVL gücüne sahip. Syrup havuzları, hisse senedi getirisi çiftlikleri için Pancake takasları ve IFO’lar gibi harika özelliklere sahiptir ve ayrıca piyangolar, tahmin piyasaları ve NFT gibi şeylerle likiditeyi teşvik eder.

Kullanımı oldukça kolay olan bu DeFi platformu kullanıcıların yoğun ilgisini görüyor. İkinci sırada olması da bundan dolayıdır. Fiyatını 100x’e katlayan birçok kripto para ilk listelemelerini burada yapar ve yatırımcılar bu platformu kullanmaya mecbur kalır.

Raydium (RAY)

Raydium, Serum DEX için Solana üzerine kurulu bir AMM ve likidite sağlayıcısı. Raydium, en iyi fiyat takaslarını elde etmek için Solana ile etkileşime giren en iyi bölme protokolüdür. RAY, token lansman etkinliklerine erişimin yanı sıra cömert stake seçenekleri de dahil olmak üzere sahiplerine bir dizi avantaj sunar.

Yazı hazırlandığı sırada 523 milyon dolarlık piyasa değeriyle 137’üncü sırada bulunuyor. Maksimum arzı 555 milyon olan projenin TVL gücü 1,5 milyar dolar seviyelerindedir.

Trader Joe (JOE)

Bir süredir AVAX’ın yıldızı parlıyor. Son düşüşe rağmen kayıpları sınırlı oldu. Trader JOE (JOE) ise Avalanche ekosisteminde DeFi hizmeti veriyor. Trader Joe, sadece takas ve ticaret için bir DEX değildir. Ayrıca stake etme, yield farming, borç verme ve topluluk yönetimi gibi bir dizi özelliğe sahiptir.

Kullanıcıların tek bir tıklama ile tokenlerini LP tokenlere dönüştürmelerini sağlayan ZAP adlı harika bir özelliği var. Kullanıcılar, başka bir sınıftan daha fazla token ödünç almak için tokenlerini teminat olarak yatırabilir. Trader Joe, son birkaç ayda inanılmaz bir yükseliş gördü. Kısa süre önce de Binance listelemesi yaşanmıştı.

Ocean Protocol (OCEAN)

Son olarak, bahsetmeye değer bir platform Ocean Protocol (OCEAN)’dür. Ocean, kullanıcıların verilerini ERC 20 veri tokenleri aracılığıyla paraya çevirerek gerçek değerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olur. Üçüncü tarafların verinin kendisi olmadan kullanması için bir veri kümesini etkili bir şekilde bir ERC 20 standardına dönüştür.

Bu, yayıncıların verilerden özel ve güvenli bir şekilde para kazanabileceği anlamına gelir. Kullanıcılar Ocean pazarında veri setleri alıp satabilir. Alıcılar, akıllı sözleşmelerle güvence altına alınmış şifreli bir referans satın alabilir, işlemler tamamlandığında kilidini açabilir ve bir IDO oluşturmak için bir veri seti yayınlayabilir. Benzersiz ERC 20 yayıncısı, fiyatı belirleyebilir veya Ocean’ın güçlendirilmiş AMM‘sini kullanarak otomatik olarak keşfedilmesine izin verebilir. Bu nedenle, kullanıcılar kendi pazar yerlerini stake ederek, satarak, kurarak kazanabilirler.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar