X

200 Milyonluk XRP Transferi, Yatırımcıların Paniğini Arttırdı

Milyonlarca XRP transfer edildi.
18:49
28 Mayıs 2021

Kripto para sektörü son 24 saat içerisinde yine düşüş odaklı bir hareketlenme yaşadı ve Bitcoin (BTC) bu konuda liderliği üstlenmiş konumda. Bitcoin fiyatı son 24 saat içerisinde %7,8 düşüş yaşarken altcoinlerin ise bundan çok daha kötü durumda olduğu görülüyor.

XRP Düşerken, Ripple Boş Durmadı

Ethereum (ETH) fiyatı son 24 saat içerisinde %9 değer kaybedip 2.500 dolar seviyesine çekildi. Bu düşüşe XRP de büyük bir kırılma ile eşlik etti ve fiyat yeniden 1 doların altına geriledi. Son 24 saat içerisinde %9,5, 7 gün içerisinde ise %22 düşüş yaşayan XRP’yi etkileyen bir diğer önemli faktör ise yapılan transferler olabilir.

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre Ripple sadece son 24 saat içerisinde milyonlarca dolarlık XRP transferi yaptı ve bu durum XRP yatırımcılarının burnuna kötü kokular gitmesine yol açtı. Rippleworks isimli kar amacı gütmeyen kuruluşun da bu transferlerde yer alması, yatırımcıların şüphesini arttırdı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ripple 145 Milyon Dolar Aktardı

Whale Alert’ın aktardığı bilgilere göre Ripple tek bir işlemde 150 milyon adet XRP gönderdi. Transferin yapıldığı an itibarıyla 145 milyon dolara tekabül eden bu işlemin RL18-VN cüzdanından çıktığı görülüyor. Bu cüzdanın genellikle Ripple’ın operasyonel ücretleri karşılamak için kullanılan fonları taşıdığı biliniyor. Bu da aslında Ripple’ın 145 milyon dolarlık bir harcama yapmak zorunda kaldığına işaret etmekte.

Ripple, Aralık 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava nedeniyle hem maddi hem de manevi anlamda ciddi kayıplar yaşadı. Ripple’ın dava süreci boyunca yapacağı ek masrafların bir kısmının ise Ripple hazinesinden karşılanması mümkün. Bunun için RL18-VN cüzdanının kullanıldığı düşünülse de Ripple konu hakkında net bir açıklama yapmadı.

Rippleworks, Şüphe Çekiyor

Ripple’ın ortağı Rippleworks’ün de 24 milyon XRP transfer ettiği ortaya çıktı. Ripple kurucu ortağı Chris Larsen tarafından kurulan Rippleworks, Ripple lehine işlere imza atıyor ve kar amacı gütmüyor. Buna rağmen Ripple’ın özellikle dava sonrasında Rippleworks’ün yaptığı yüklü transferler nedeniyle eleştirildiği de bilinmekte.

Chris Larsen, Rippleworks kurulduğunda şirkete yüklü bir XRP bağışı yapmıştı ve o tarihte yapılan bağış an itibarıyla 370 milyon dolardan daha fazla değere sahip. Bu da Rippleworks’ün eleştirilmesinin temel sebebi olarak görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • battal
    4 ay önce

    türk koin nedir yaw türk coin kazandı faizli doları nasıl ödicek bu türkiye hiç hesap ettinizmi

    11