X


170 Milyon Dolar Kredi Blockchain Teknolojisi Üzerinden Verildi

Dünyanın önde gelen otomobil firması ve yine dünyanın önde gelen bankalarından biri kredi anlaşması için Blockchain teknolojisin kullandı…
13:00
18 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük araç distribütörlerinden biri, Blockchain teknolojisini kullanarak 170 milyon dolarlık bir kredi anlaşmasına imza attı. Porsche, İspanyol banka Banco Bilboa Vizcaya Argentaria (BBVA) ile bankanın Blockchain platformunu kullanarak bir kredi anlaşması imzaladı.

Blockchain teknolojisinin kredi anlaşmalarında aktif olarak kullanılmasının finansal sektördeki etkinliği ve şeffaflığı arttıracağı düşünülüyor. Daha önce yayımlanan haberlere baktığımızda BBVA’dan Blockchain teknolojisi ile kredi çeken ve İspanyol olmayan ilk şirket Porsche…

Innovation Enterprise paylaştığı bir rapora göre, Porsche Blockchain teknolojisini kullanarak BBVA ile 170 milyon dolarlık bir krediye başarıyla imza attı. Uluslararası motorlu taşıt üreticisi ve distribütörünün Belçika’daki kurumsal finans kanadının şube müdürü Dominik Paschinger konuyla ilgili şunları dile getirdi:

Porsche Holding 2025 Stratejisi’nin ayrılmaz bir parçası olan dijitalleşme, tüm faaliyet alanlarında hızla ilerliyor. Blockchain teknolojisinin büyük bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden BBVA ile bu teknolojik yetenekleri keşfedebileceğimiz için çok heyecanlıyız.

Bununla birlikte BBVA da Blockchain teknolojisini faydalarını vurgulama konusunda oldukça istekli… İspanya merkezli finans kuruluşu, müşterilerin daha önce geleneksel yöntemlerle sahip olduğundan daha fazla izlenebilirliğe, azaltılmış operasyonel risklere ve daha fazla şeffaflığa sahip olduklarını ifade ediyor. Sürecin büyük bir bölümünün otomatikleştiğini dile getiren banka, müşterilerin artık çok daha hızlı kredi alabildiğini dile getiriyor ve şunları ekliyor:

Bu tarz kolaylıkların sağlanabilmesi için Blockchain teknolojisinin kullanılması, yeni teknolojilerin finansal piyasalardaki verimlilik konusunda nasıl bir sıçrama sağlatabileceğinin kanıtı niteliğindedir.

Öte yandan Almanya’daki BBCA CIB başkanı Frank Hoefnagels, Blockchain teknolojisinin genel müşteri deneyimini iyileştirme potansiyeli olduğunu vurguluyor. Porsche’un da Blockchain teknolojisini ve faydalarını araştırma konusunda banka kadar istekli olduğunu gururla dile getiriyor.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar