X


13 Milyon Kullanıcı İçin Ethereum (ETH) Müjdesi: Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Norton Life Lock, Ethereum madenciliği yapacak.
11:03
3 Haziran 2021

Dünyanın en büyük siber güvenlik şirketlerinden birisi olan NortonLifeLock, Ethereum (ETH) yatırımcılarını çok sevindirecek bir karara imza attı. Norton Crypto hizmetini başlatan firma, madenciliğe resmen giriş yaptı.

Norton Crypto, Madencilik Yapacak

Norton Crypto isimli ürün, kullanıcıların Norton 360 ürünü üzerinden “güvenli” bir şekilde kripto para madenciliği yapabilmesini sağlayacak. 3 Haziran tarihinden itibaren başlatılan hizmet, ilk olarak sadece 360 kullanıcıya hizmet verecek. Norton’ın ilk kullanıcılarına yönelik başlatılacak olan hizmet ile Ethereum madenciliği yapılacak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Norton buna ek olarak madencilik programını dünya çapındaki 13 milyon kullanıcısına da açmayı planlıyor. 360 ürününü kullanan 13 milyondan fazla kullanıcı var ve söz konusu antivirüs programı dünyanın en yaygınlarından birisi. Bu da Ethereum’un hem tanınmasını hem de fiyatını olumlu etkileyecektir. 13 milyon kullanıcının hepsi madencilik yapmayacak olsa da bunun tanıtılması bir hayli önemli.

Norton, Daha Sonra Başka Kripto Paraları da Ekleyecek

Norton ekibi tarafından yapılan açıklamada, önde gelen kripto para birimlerinin madenciliğinin başlatılacağı belirtildi. Norton üyelerinin “işlemci kapasitelerini kullanarak” en yüksek ödülleri almaları için çabalayacaklarını belirten ekip, şirketin kripto para sektörüne girişini de resmen ilan etti:

“Şirket ilk başta yavaş bir şekilde ilerlemeyi ve başlamayı düşünüyor olsada Ethereum madenciliği konusunda tüketici güvenliği ön planda tutulacak. NortonLifeLock, gelecekte süreci hızlandırıp önde gelen kripto paraların madenciliğini de eklemeyi düşünüyor.”

Ethereum 2.0 İle Madencilik Bitecek

Şirketin Bitcoin yerine direkt olarak Ethereum ile başlaması ise bir hayli önemli. Ethereum madenciliği özellikle Ethereum 2.0’ye geçilmesinden sonra bitecek ancak bunun tarihi henüz belli değil. Ethereum madencilerinin artan işlem ücretleri sayesinde son dönemde ciddi bir gelir elde etmesi ise Norton ekibini buraya çekmiş olabilir.

Norton, üst düzey güvenlik önlemlerinin yanı sıra madencilik konusunda da önemli adımlar attığını bu şekilde ortaya koymuş oldu. Norton, madencilerin söz konusu ürünü Norton’ın bulut tabanlı cüzdanı üzerinden kullanacağını ve fonların da buraya yatacağını vurguladı. Bu da aslında madencilerin mevcut Ethereum cüzdan adresleri ile ilgili riskleri ortadan kaldırıp bütün sorumluluğu şirketin omuzları üzerine yüklüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar