X


%60 Değer Kazanan Ripple’ın Geçtiğimiz Ayki Performansına Bakış

Son haftaların en dikkat çeken kripto paralarından biri olan Ripple yatırımcısını sevindirdi ve geleceğe dair umut aşıladı.
19:00
2 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ripple (XRP), %80’e yaklaşan yükselişler yaşadığı rekorlarla dolu bir ayı geride bıraktı. Bu yükselişi daha etkileyici yapan şey, ayı piyasasında gerçekleşmesi oldu. Kripto paraların birçoğu stabil görüntü çizer veya değer kaybederken Ripple ezberleri bozdu.

21 Eylül’de Ripple %75’lik ralli sergiledi ve Bitfinex borsasında günlük XRP işlem hacminde tüm zamanlar rekoru kırıldı. Kripto para analistleri bu etkileyici rallinin sebeplerini halen daha araştırıyor.

Piyasada en çok kabul gören görüş, bankaların XRP kullanarak işlemlerini hızlandırdığı yeni proje xRapid’in yükselişte en etkili sebep olduğu yönünde. Bazıları ise yükselişi spekülasyona bağlıyor, Coinbase’in desteklediği kripto paralara Ripple’ı ekleyeceği spekülasyonu.

Ripple’ın organize ettiği Blockchain etkinliği Swell’in de fiyat üzerinde direkt olarak olumlu bir etkisi olmuş olabilir. Etkinlikle eski ABD başkanı Bill Clinton da Blockchain teknolojisi ve kripto paraları öven bir konuşma yaptı.

CryptoCompare sitesine göre XRP en önemli büyümeyi 18-22 Ekim arasında yaptı. Ocak 2018’deki zirve seviyelerden beri şekillenen düşüş trendini kıran fiyat bu zaman aralığında %150’dan fazla bir artış gösterdi, yani 0,27 dolardan 0,69 dolara yükseldi.

Fiyat 21 Ekim’de 0,78 doların üzerine çıktı ve birçok analistin beklediğinin aksine 0,55 dolar civarında dolaşmaya devam etti. Yani XRP geçtiğimiz 30 günde %60’ın üzerinde değer kazandı.

Düşüş dalgasının kırılması, pozitif andikatörler de eklendiğinde Ripple’ın yukarı yönlü hareketine devam edebileceği anlamına geliyor. XRP şu sıralar 0,55 dolardan işlem görüyor ve 0,60 dolar seviyesinde güçlü bir direnç çizgisi bulunuyor.

Kaynak: cryptoglobe.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar