X


Bitcoin Kararsız Kaldı!

Bitcoin fiyatı yatay hareketine devam ediyor.
20:33
2 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ekim ayına girmemizle birlikte BTC fiyatı 6500 dolar seviyesinde yatay hareketini sürdürüyor. Fiyatın hangi yöne gidebileceğine dair herhangi bir gösterge bulunmuyor. Ancak madencilik verileri oldukça ilginç görünüyor.

Ekim ayıyla beraber birçok yatırımcı boğa beklentilerinin karşılanmasını bekliyordu. BTC şu anda ayılar ve boğaların arasında sıkışmış durumda, en azından kısa vade için iki yönde de güçlü sinyaller vermiyor.

Daha önce yapılan tahminlerde büyük bir çıkış başlamadan önce BTC’nin 5 bin dolar seviyesini göreceğini düşünenler bulunuyordu. Diğer yandan şu anda Bitcoin adına boğa göstergesi sayılabilecek bir veri bulunuyor; Bitcoin hashrate’i. Ağustos ayının sonlarında olduğu gibi 57EH/s seviyesine gelen hashrate’in 6500 dolar hatta 6000 dolar seviyelerde dahi kar edilebilir olduğu biliniyor. Ancak madenciliğin çıkışının sürüp sürmeyeceği tahmin etmek oldukça zor.

Şimdiye kadar en çok satış yapan madencilik donanımı üreticisi Bitmain’in ayı sezonu boyunca satışlarının azaldığı biliniyor. Önümüzdeki birkaç ay fiyatlarda yükseliş yaşanmazsa satışların tamamen durduğunu dahi görebiliriz.

Haberimizi hazırladığımız sıralarda BTC fiyatı 6539 dolar seviyesinde ve görece düşük olan 3,9 milyon dolarlık işlem hacmiyle, son 24 saatte %0,51 değer kaybetmiş durumda ve volatilite aşırı derecede düşük seviyede.

Fiyat konusunda karamsar olanlar ise Google arama verilerine göre Bitcoin’e ilginin artmadığını öne sürüyor. Google verileri genellikle fiyatın yükselmesiyle birlikte Bitcoin’e ilginin arttığını gösteriyor. Ancak şu anki durumda genel ilginin düşük olması kimilerine göre ayıların habercisi.

Ripple (XRP) çıkışı piyasanın geneline yansımış ve yükseliş başlamıştı. Ripple’dan güzel haberler gelmeye devam ediyor, belki de yeni bir yükselişi tetikleyebilir. Geçen sene ekim ayında BTC 4,400 dolardan işlem görüyordu. Aralık ayında ise 2-3 haftalık bir dönem sonrasında tarihinin en yüksek fiyatına ulaşmıştı.

Kaynak: Cryptovest

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar