X


Yüzde 145 Yükselen Altcoin NFT Çılgınlığından Payını Alıyor! Yükseliş Devam Edecek Mi?

Fiyat %145 yükseldi ancak bu istikrarlı yükseliş devam edecek mi?
22:53
2 Eylül 2021

Blockchain projeleri başarılı olabilmek için sürekli olarak ekosistemlerini geliştirmek zorunda. Yeni projeler ve ortaklıklar ağın yaşamına devam edebilmesi için bir zorunluluk olarak kabul ediliyor. Zilliqa (ZIL) bu konuda önemli adımlar atmaya başladı. Üstelik bu adımlar onun fiyatını kısa sürede %145 artırdı.

Zilliqa (ZIL)

Yeni ürünler oluşturmak ve ağın daha fonksiyonel hale gelmesini sağlamak Zilliqa (ZIL)’nın sorumluluğunda. Ancak bunun sürekliliğinin olması için ekosistemin gelişmesi ve geliştirici topluluğun yeni projelerle birlikte ağa dahil edilmesi gerekiyor. Uzun vadeli başarı için destekçilerin ve geliştirici topluluğun gücü son derece önem arz ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ekosistemini güçlendiren Zilliqa (ZIL) protokolde yapılan geliştirmelerle birlikte Ağustos ayında ciddi yükselişler yaşadı. Yaklaşık 42 gün önce 0,05 dolara kadar düşen Zilliqa (ZIL) fiyatı %145 artış yaparak 0,124 dolara kadar çıktı.

Bu yükselişi tetikleyen üç önemli katalizör bulunuyor.

  • Yeni yatırımcıları Zilliqa (ZIL) projesine çeken ve hızla büyüyen ekosistem
  • Ağ üzerinde NFT projelerinin nihayet başlaması
  • Dolaşımdaki arzı daraltan stake ve DeFi fırsatları

Elbette Bitcoin (BTC)’in yükselişiyle birlikte kripto para piyasalarına giren likiditeyi de dikkate almak gerekiyor.

Zilliqa (ZIL) Neden Yükseliyor?

Son 3 ayda Zilliqa (ZIL) ağında bulunan proje sayısı 180’e ulaştı. Protokolün fayda üretimi savını destekleyen bu büyüme daha fazla projenin Zilliqa (ZIL) ekosisteminde çalışmak istediğini gösteriyor. Ayda ortalama 150.000 yeni cüzdan açıldı bu verilere göre ağın istikrarlı olarak büyüdüğünü söyleyebiliriz.

NFT projelerinin Zilliqa (ZIL) ağında başlatılıyor olması son derece önemlidir. OpenSea platformunda 3 milyar dolara ulaşan aylık hacim bu alana ciddi bir talep olduğunu teyit ediyor. Ethereum (ETH) ağının yüksek gas ücreti geliştiricileri ve kullanıcıları alternatiflere geçmek zorunda bırakıyor. Yüksek işlem masraflarından kaçan bazı kullanıcılar da Zilliqa (ZIL) ağına sığındı. DeFi ve NFT konusunda Zilliqa (ZIL) protokolü son derece başarılı işlere imza atıyor.

Hali hazırda ağda erişime açılan ve yakın zamanda yayınlanacak önemli NFT projeleri bulunuyor. Bunların Unicuties, DeMons, Heroes of Lowhelm ve Blox olarak sayabiliriz.

Elbette yükselişi tetikleyen önemli gelişmelerden biri stake için ilginin artıyor olmasıdır. ZilSwap protokolünde yaklaşık 61 milyon dolardan fazla kilitli varlık bulunuyor. Proje yetkililerin dolaşımdaki arzında yaklaşık %35’inin ağda stake edildiğini düşünüyor. Ağ stake geliri %12,79 ile birçok yatırımcıyı cezbediyor. Uzun vadeli yatırım yapan kullanıcılar stake gelirleri ile ellerindeki ZIL varlıklarını da artırıyor. Son raporlar mevcut arzın halen %51’inin dolaşımda olduğunu söylüyor.

İnternet sitemizde paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Güncel gelişmeleri takip ederek yatırım kararlarınızı kendi değerlendirmeniz sonucu almanız gerekir. Kripto para piyasaları volatil yapısı gereği ciddi risk barındırmaktadır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar