X


Zilliqa Coin Nereden Alınır?

Ölçeklenebilirlik odaklı kripto para Zilliqa nedir?
21:45
5 Kasım 2020

Zilliqa, izne tabi olmayan ve genel bir blockchain ağı tabanlı kripto paradır. Zilliqa’nın en büyük ve en çok öne çıkan özelliğinin ise saniyede binlerce işlem yapabilmesi olduğu biliniyor. Blockchain ağlarının en büyük sorunu olan ölçeklenebilirliği çözmeyi hedefleyen Zilliqa, özellikle ikinci katman çözümü olarak sharding teknolojisinden faydalanmakta.

Zilliqa Coin Nedir?

Peki Zilliqa Coin’i bu kadar özel kılan şey tam olarak ne? Sharding teknolojisi aslında daha önceki yıllarda da adını sıklıkla duyurdu ve bunu ZIL Coin’den başka kullanan kripto paralar ve blockchain ağları da bulunuyor. Sharding ile normalde birçok blockchain ağının ulaşamayacağı saniyelik işlem kapasitesine ulaşılmakta ve bu ölçeklenebilirlik sorununu tamamen ortadan kaldırmakta.

2020 yılının Ekim ayı itibariyle DeFi sektörüne yönelik bir adım da atan Zilliqa Coin, artık staking ve yield farming de destekliyor. 2017 yılında tam olarak geliştirilmeye başlanın projenin kısa sürede en büyük 100 kripto para birimi arasına girmesi de bunun başarılı bir şekilde yoluna devam ettiğini gösteriyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ZIL Coin tedarik zincirine yönelik sunulan çözümlerle de devamlı olarak daha fazla kullanım alanına sahip oluyor. Peki Zilliqa Coin tam olarak nereden ve nasıl alınır? ZIL Coin almak için Binance kripto para borsasını kullanmak yeterli olacaktır.

Zilliqa Coin Nasıl Alınır?

Peki ZIL Coin tam olarak nasıl ve nereden alınır? Tahmin edileceği gibi bunu Binance üzerinden almak mümkün.

  •  ZIL satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna ZIL yazın ve altta açılan ZIL /USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “ZIL AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek ZIL alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar