X

Yüzde 100 Artan O Altcoin’in Durmaya Niyeti Yok: Ekosistemini Geliştiriyor

Fantom, ekosistemindeki geliştirmelerin etkisiyle rotasını yukarı kırdı.
13:05
31 Ağustos 2021

Fantom (FTM), son iki hafta içerisinde fiyatını %100 artırarak önemli bir performansa imza attı. FTM, herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermezken son 24 saatte %23’ün üzerinde yükseldi.

Fantom’dan Harika Performans

Fantom, ekosistemindeki geliştirmelerin etkisiyle rotasını yukarı kırdı. FTM, 4 ay önceki 0.95 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine göz kırptı. Popüler kripto paranın fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.83 dolarda konumlanıyor.

Fantom topluluğundaki yeni gelişmelerin sonucu olarak yükseliş ivme kazandı. Birinci katman akıllı sözleşme platformu, yavaş işlem hızı ve yüksek işlem maliyet sorunlarını çözmek adına bir mimari kullanır. FTM Likidite Teşvik Programı, resmi Twitter sayfası üzerinden duyuruldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Program ayrıntılarına göre Fantom geliştiricilerine özel bir teşvik programı oluşturuldu. Yaklaşık 320 milyon dolara eşit program Fantom ekosistemine yeni protokoller ve likidite çekmek için tasarlandı. Özetle, Fantom ağında işlem yapanlar Fantom Vakfı’ndan 1 milyon ila 5 milyon FTM arasında ödül almak için başvurabilirler.

Bununla birlikte protokoldeki kilitli toplam değer (TVL) temel alınır. Protokolün TVL’yi uzun bir süre boyunca 500.000 dolar ila 100.000 dolar ortalamasının üzerinde tutması gerekir. Sınırın altına düşüldüğünde ödül dağıtımı tekrar gerekli minimuma gelene kadar duraklatılır.

Sosyal Medya Etkisi

Geçtiğimiz ay FTM topluluğu sosyal medyadaki etkisini artırdı. Lunar Crush metriklerine göre platform, sosyal medyada geçen aya göre %34 aktivite artışı yaşadı. Bunun yanı sıra platform toplam 415.000 adrese ulaştı ve günde 300.000’den fazla işlem gerçekleştiriyor.

FTM DeFi ekosisteminin büyümesinin bir başka nedeni kilitli toplam değerdeki artış olarak yorumlanıyor. DeFi Llama’ya göre Fantom blok zinciri üzerindeki TVL 657 milyon doları aştı. Bu gelişmeler ele alındığında FTM’nin sadece bu hafta %50’den fazla yükselmesinin perde arkası gün yüzüne çıkıyor. 20 Temmuz tarihinde 0.15’e gerileyen FTM’nin fiyatı %500 oranında iyileşti. 24 saatlik işlem hacimleri de %1.250 yükselişle 1.26 milyar dolara ulaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar