reklamı kapat

Yeşil Sahalardan Kripto Dünyasına Bir Transfer Daha

Popüler Portekz kulüplerinden Sporting kendi kripto parasını basacak.
15:00
24 Kasım 2018

Portekizli futbol takımı Sporting kendi kripto parasını çıkarmak adına ICO düzenleyeceğini duyurdu.

Paris Saint Germain ve Juventus’un kripto para basacağını duyurmasının ardından en popüler Portekiz kulüplerinden biri olan Sporting de kripto dünyasına merhaba diyecek. Alternatif bir fon toplama yöntemi olarak ICO’yu kullanacak kulüp kripto paraların avantajlarından yararlanmak istiyor. Ülkenin finansal piyasa düzenleyicisi daha önce kurumların ICO düzenlemeden önce düzenleyicilere danışması gerektiğini belirtmişti.

Takımın başkan yardımcısı Francisco Salgado Zenha konuyla ilgili toplantıların sürdüğünü ve ICO’ların Sporting markasına büyük değer katacağını ifade etti.

Sporting’in halihazırda 30 milyon euroya kadar yıllık 5,25 faizli bonosu bulunuyor. Yakında kayıtları sona eren bononun yenisi oluşturulacak. Yeniden cömert teklifini sunan Sporting yine de bonolarını satmakta zorlanıyor. Kulüp bankaları anlaşmalarda yardımda bulunmadığı için suçluyor. Bono’yu karşılamak adına bazı oyuncularını satışa çıkaran takım başarıya ulaşamadı. Dijital para basmak ve ICO düzenlemek birçok şirketi ve projeyi kurtardı. Sporting de bu krizi atlatabilmek adına kripto paralara başvurdu.

Diğer yandan bu yaz Cristiano Ronaldo’yu kadrosuna katarak futbol dünyasında dikkatleri üzerine çeken Torino merkezli İtalyan Juventus kulübü kripto para sektörüne gireceğini yaklaşık 2 ay önce duyurmuştu. Dünyaca ünlü futbol kulübü token basarak taraftar sayısını artırmayı hedefliyor. Fan Token Offering (FTO) adı altında satışa çıkarılacak token’lar çeşitli oylama ve anketlerde kullanılacak. Token’ların ICO benzeri satışının 2019’un ilk çeyreğinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Kaynak: Btcmanager

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.