X

Sürpriz Gelişme: Ronaldo’lu Juventus Kripto Para Geliştiriyor!

Bir futbol kulübü daha kripto para sektörüne adım atıyor.
17:00
24 Eylül 2018

Bu yaz Cristiano Ronaldo’yu kadrosuna katarak futbol dünyasında bütün şimşekleri üzerine çeken Torino merkezli İtalyan Juventus kulübü kripto para sektörüne giriyor. Dünyaca ünlü futbol kulübü token basarak taraftar sayısını artırmayı hedefliyor.

Juventus bu amaç doğrultusunda Socios.com’la “Juventus Official Fan Token”ı geliştirmesi için anlaştı. Yayımlanan basın bildirisine göre token’lar ilk olarak ICO değil FTO (Fan Token Offering) ile dağıtılacak.

Küresel bazda en fazla taraftara sahip kulüplerden biri olan ve sosyal medyada son derece etkin olan kulüp Fan Token’la taraftar sayısını daha da artırmayı ve Avrupa dışındaki destekçilerine doğrudan bir tecrübe sunmayı amaçlıyor.

Token Socios platformunda, platformun kendi token’ı CHZ token’ına karşı işlem görecek ve geliştirilecek mobil uygulamada taraftarların oy vermesinde kullanılacak. Kulüp açıklamasına göre Juventus anketlerine katılan taraftarlar “sesinin duyulmasını sağlayacak ve kulüple taraftarları arasında duygusal bir bağlantı oluşacak.”

Büyük ihtimalle ICO mantığıyla işleyecek Fan Token Offering’in 2019’un ilk çeyreğinde düzenlenmesi bekleniyor. FTO’ya dair kesin tarih veya diğer detaylar henüz netlik kazanmadı.

Juventus eş mali işler müdürü, küresel ortaklıklar ve şirket gelirleri sorumlusu Giorgia Ricci konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Kulüp olarak inovasyon ve yeni teknolojiler konusunda çok dikkatli ve pro-aktif davranıyoruz. Socios.com ile birlikte tüm dünyadan taraftar kitlemizin favori kulüpleriyle ezber bozan bir şekilde etkileşime geçmesini sağlayacak yeni fırsat kapıları açabileceğimizi düşünüyoruz.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar