X


Yeni Yıl Boğaları: Altcoin’ler Güçleniyor

Bitcoin ve altcoin piyasasındaki 1 haftalık çıkış devam ediyor.
18:00
24 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin ve kripto para piyasası son günlerdeki çıkışını sürdürmeye devam ediyor.

Birçok yatırımcının dibe ulaşıldığına dair tartışmaları sürerken BTC 3200 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Bir anda boğaların kontrolü ele almasıyla bir hafta içerisinde BTC fiyatı 4 bin doların üzerine çıktı. Haberimizi hazırladığımız sırada BTC fiyatı 4190 dolar seviyelerinde ve son zamanlardaki en yüksek hacimli günlerinden birini yaşıyor. Yorumcular BTC’nin 2019’da daha iyi bir performans göstereceğine inanıyor.

Bununla birlikte altcoin’ler de gün itibariyle oldukça hareketli. An itibariyle Ripple %17, Ethereum ise %16,17’lik yükselişiyle ilk 10 kripto para arasında dikkat çekiyor. Bu sabah en büyük kripto borsalarından biri Binance’in XRP çiftlerini ekleyeceğini duyurmasıyla XRP’de ani kıpırdanma yaşandı. Ethereum ise geçtiğimiz gün ilk 20 kripto para arasında en iyi performansı göstererek bir süredir aşamadığı 130 dolar sınırını aştı ve şu anda 149 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan stabil coin’ler ayı piyasası boyunca öne çıktı. Tether 6 milyar dolar işlem hacmiyle oldukça güçlü görünüyor. USD Coin ve TrueUSD piyasa değeri olarak basamakları tırmanmaya devam ediyor.

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti düşüşte görünüyor. Bu yıl içerisinde BTC hakimiyeti %57’ye kadar ulaşmıştı ve belki de yatırımcıların güvenli limanı olarak görünen BTC ayı sezonuna rağmen piyasaya hakim oldu. Bununla birlikte altcoin’ler oldukça sert düşüşler yaşamıştı. Haberimizi hazırladığımız sırada BTC hakimiyeti %50,8 seviyesinde. BTC hakimiyeti fiyatların yükselmesiyle ters orantılı ilerliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar