X


Çin Yeni Kripto Para Sıralamasını Açıkladı

Çin, toplamda 34 projeyi değerlendirdi ve üç kategorideki sıralamaları açıkladı…
15:00
24 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Çin Endüstri ve Enformasyon Geliştirme Merkezi kripto para proje sıralamasını açıkladı. Merkez bu ay bir kripto para projesini daha değerlendirdi ve toplam proje sayısı 34’e çıkmış oldu. İlk iki pozisyon değişmeden kalırken Bitcoin’in değeri düşürüldü.

Çin’in Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nın bir kolu olarak görev yapan Endüstri ve Enformasyon Geliştirme Merkezi Perşembe günü, kripto para proje sıralamasının sekizinci güncellemesini paylaştı. Ontology ile beraber otuz dört kripto para projesi değerlendirmede yer aldı.

Genel sıralamada EOS birinci sıradaki yerini koruyor. EOS’un ardından da Ethereum geliyor. Ayrıca sıralamaya yeni katılan Ontology dördüncü sırada yer alıyor ve Komodo ile aynı puanı paylaşıyor. Bitcoin ise 13. sıradan 19. sıraya gelirken Bitcoin Cash 29. sıradan 30. sıraya düştü. Listenin en son sırasında da Decred yer alıyor. NEM ve Litecoin de Decred’in hemen üstünde bulunuyor.

Üç kategorideki sıralamalar

34 proje genel anlamda üç kategoride değerlendirildi: Temel teknoloji, uygulanabilirlik ve yenilik.

Temel teknoloji kategorisinde EOS, Bitshares, Steem, Gxchain ve Ontology açıklanan son güncellemede en üst sıralarda yer alıyor. Endüstri ve Enformasyon Geliştirme Merkezi NULS’un da bu kategoride hızla geliştiğini ortaya koyuyor ve şu açıklamayı yapıyor:

Değerlendirme modeline göre temel teknoloji kategorisi işlevsellik, performans, güvenlik ve merkezsizlik dahil genel zincirlerin teknik gerçekleşme seviyesini inceliyor.

Uygulanabilirlik kategorisinde ise Ethereum, NEO, Ontology, Nebulas ve Qtum ilk beş proje olarak yer alıyor. Endüstri ve Enformasyon Geliştirme Merkezi “Sıralamaya yeni giren Ontology, DASH’in yerini aldı.” açıklamasını yapıyor ve ekliyor:

Uygulanabilirlik kategorisi temel olarak node yayılımı, cüzdan uygulaması ve geliştirme desteği dahil olmak üzere pratik uygulamalar için kapsamlı genel zincir desteği seviyesini değerlendiriyor.

Yenilik kategorisinde ise Bitcoin, EOS, Ethereum, Komodo ve Cardano ilk eşte yer alıyor.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar