X


Stellar Lumens Fiyat Tahmini: XLM’de Önümüzdeki Aylarda Yeni ATH Gelebilir Mi?

Şubat ayında yılın en düşük seviyesine gerileyen Stellar Lumens, 3 aylık süreçte fiyatını dolar bazında neredeyse ikiye katladı.
23:00
28 Mayıs 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Pazar günü Bitcoin’in dakikalar içerisinde 8 bin dolardan 8.500 dolara yükselmesiyle kripto para piyasasına yeniden can geldi. Geçtiğimiz haftalarda 8.300 dolar direncinin başarılı bir şekilde test edilmesinin ardından 7.500 doların altına sert bir şekilde gerileyen Bitcoin düzeltmesini tamamladıktan sonra 10 bin dolara ulaşmak üzere yeniden boğa koşusuna başlamış gibi görünüyor.

Piyasada Bitcoin önderliğinde başlayan yükseliş dalgasının etkisiyle en hızlı toparlanmalardan birini gösteren kripto paralardan biri de Stellar Lumens (XLM) oldu. Stellar Lumens, piyasa kapitalizasyonu sıralamasında ilk beş kripto para arasına girme motivasyonuyla Pazartesi günü yaklaşık %6 artış gösterdi. Haberimizin hazırlandığı sırada 2,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle CoinMarketCap’te dokuzuncu sırada yer alan Stellar Lumens, 0,137 dolardan işlem görüyor.

Stellar Lumens için 0,16 dolar bandı oldukça önemli bir direnç seviyesi. Eğer Stellar Lumens önümüzdeki günlerde bu direnç seviyesini kırmayı başarabilirse yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir.

Stellar Lumens, 15 Mayıs’ta 0,155 dolar bandına kadar yükselmeyi başardı. Ancak Bitcoin’in 7 bin dolar bandına geri çekilmesi Stellar Lumens’teki boğa koşusunu da sekteye uğrattı. Ancak teknik veriler, Stellar Lumens’in Mayıs ayının sonuna kadar bu seviyeyi yeniden geçebileceğini gösteriyor.

Kripto para piyasasının geri kalanında olduğu gibi 2018 yılı Stellar Lumens için oldukça kötü geçmişti. Ancak 2019 yılının son birkaç ayında Stellar Lumens istikrarlı bir şekilde yükselişe geçti. Stellar Lumens’teki yükseliş eğilimi, ağdaki geliştirmelere ve bir dizi stratejik ortaklığa bağlanabilir. Hatırlanacağı üzere Stellar Vakfı geride bıraktığımız dönemde IBM, Deloitte ve Wirex gibi önemli şirketlerle işbirliği yapacağını açıklamıştı.

Asıl sorulması gereken soru Stellar Lumens’in mevcut piyasa koşullarında en değerli ilk 5 kripto para birimi arasında girip giremeyeceği. Stellar Lumens’in piyasa kapitalizasyonu sıralamasında ilk 5 kripto para birimi arasında yer almak için öncelikle 0,5 dolar seviyesini geçmesi gerekiyor.

Tıpkı diğer kripto paralarda olduğu gibi Stellar Lumens’in yükselişi için Bitcoin’in performansı oldukça belirleyici. Bitcoin’deki boğa koşusunun devam etmesi durumunda Stellar Lumens’in beklenenden daha kısa sürede yeni zirvelere ulaşması muhtemel. Boğa sezonunun kararlı bir şekilde devam etmesi durumunda güçlü geliştirme ekibine ve ortaklıklara sahip olan Stellar Lumens’in en değerli ilk 5 kripto para birimi arasında yerini alabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar