reklamı kapat

Özgür Güneri Yanıtladı: Bitcoin Neden Yükseliyor?

19:00
28 Mayıs 2019
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Türkiye’nin ilk kripto para borsası BtcTurk CEO’su Özgür Güneri 16 Mayıs’ta Youtube’da Digital Age kanalının konuğu oldu ve “Bitcoin neden yükseliyor, Bitcoin’e yatırım yapılmalı mı?” sorularını yanıtladı.

Bitcoin’in yükseliş sebeplerini açıklamadan önce Güneri, Bitcoin nasıl 4.000 dolara düştüğünde değerinden bir şey kaybetmiyorsa fiyatı yükseldiğinde de kişilerin bakış açısının değişmemesi gerektiğini vurguladı.

Güneri’ye göre Bitcoin’de son dönemde yaşanan yükselişin sebeplerinden ilki, kurumsal yatırımcıların kripto para ekosistemine ilgi göstermeye başlamış olması ve bu alana yatırım yapabilmeleri için altyapı koşullarının oluşmaya başlaması. Bunun yanı sıra BtcTurk CEO’su, global olarak likidite bolluğunun devam edecek olması beklentisinin birçok varlık sınıfını farklı etkilediğini dile getirdi. Güneri’ye göre, bu beklenti Bitcoin üzerinde olumlu bir etki yarattı.

Öte yandan Güneri, 2018 yılında yavaş yavaş piyasadan çekilen bireysel yatırımcıların da yeniden piyasaya girmeye başladıklarını ve yeni hesapların aktif olmaya başladığını da ifade etti.

Güneri konuşmasını, yatırımcıları uyararak noktaladı. CEO’ya göre şu an yaşanan kısa vadeli hareketler piyasa için olumlu olsa da yatırım yaparken daha çok orta ve uzun vadeli beklentilerle hareket etmekte fayda var…

BtcTurk’un Kısa Tarihi

Dünyanın dördüncü kripto para borsası, 23 Mayıs’ta resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla 1 Temmuz 2013’ten günümüze BtcTurk’un kısa bir tarihini kullanıcılarıyla paylaştı. Buna göre borsada ilk Bitcoin işlemi 1 Temmuz 2013’te gerçekleşti. İlk Ethereum işlemini 7 Ekim 2017’de gerçekleştiren borsa, 20 Şubat 2018’de ilk Ripple işlemini gerçekleştirdi.

Değer Saklama Aracı: Bitcoin

BtcTurk 28 Mayıs’ta resmi Medium sayfası üzerinden “Bitcoin’i iyi bir değer saklama aracı yapan sebepler nelerdir?” başlıklı bir makale paylaştı. Bu makaleye göre, Bitcoin’in miktarında değişiklik yapılamaması, Bitcoin’i saklamanın neredeyse maliyetsiz olması, anonim olması, Bitcoin transferlerinin engellenememesi ve Bitcoin’lere el koyma riskinin bulunmaması Bitcoin’i iyi bir değer saklama aracı yapıyor. Makalenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.