Yatırımcıların Gözü Altın Haç Kesişimi Yaşan Bu Altcoin’de! Yüzde 50 Yükselebilir!

Popüler altcoin'in fiyat grafiği ters omuz baş ve omuz modelinin biçimlenişini ve fiyatın yüzde 50 oranında yükselebileceğini gösteriyor.
10:00
1 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son yedi aydaki fiyat hareketlerine bakıldığında Quant‘ın (QNT) fiyat grafiğinde bir ters omuz baş ve omuz modelinin biçimlendiği görülüyor. Bir tür düşüşün tersine çevrilmesi modeli olan ters omuş baş ve omuz modeli genellikle fiyatın dibe vurduğu dönemlerde görülür ve bu da piyasa duyarlılığında satıştan ziyade dipten satın almaya olan geçişi gösterir. Ayrıca, altcoin‘in alıcıları son günlerde bu modelin yaka direncini kırarak yatırımcıları için bir çıkış fırsatı sundu.

Quant Fiyat Grafiği

Kripto para piyasalarında devam eden belirsizliğe rağmen, Quant fiyatı 27 Eylül’de direnç trend çizgisinden büyük bir kırılım yaptı. Takip eden iki günde, altcoin’in alıcıları kırılan trend çizgisinin ve 131 dolar seviyesinin üzerinde devam etmeye çalıştı. Ayrıca, yeniden test (re-test) mumu ile daha düşük fiyatlardan gelen toparlanma, alıcıların bu seviyede yeterli desteği bulduğunu gösteriyor. Böylece, geçilerek desteğe dönüşen dirençten yüzde 5’in üzerinde bir yükseliş kaydedilmiş durumda.

Quant fiyatı yazım sırasında 142,01 dolardan işlem görüyor ve sürekli satın alım ile fiyatın 155 dolardaki dirence ulaşması beklenebilir. Ayrıca, bu aylık dirençte yaşanacak olası bir kırılımla alıcılar daha yüksek seviyelere doğru hareket etme fırsatı bulabilirler. İdeal bir yükseliş senaryosunda, ters omuş baş ve omuz modelinde hedef, yaka çizgisi ve baş ucu arasındaki noktanın arasında mesafedir. Bu nedenle altcoin’in yüzde 50’ye yakın yükselişle 208 dolara doğru hareket etmesi beklenebilir. Tersi yönde bir senaryoda, altcoin’in fiyatı 155 dolardaki direnci geçemeyerek düşebilir ve 131 doların altına gerileyebilir. Bu durumda boğa tezi geçersiz olur.

Teknik Göstergeler Ne Söylüyor?

Quant için önemli EMA’larda (20, 50 ve 100) bir yükseliş, bir trendin tersine dönüşünün erken belirtileri görülüyor. Dahası, 50 günlük ve 200 günlük EMA’lar yükseliş için hazır. Bunın satın alım baskısını hızlandırması beklenebilir. Altcoin’in RSI göstergesi aşırı alım bölgesinde oldukça yakın. Günlük RSI’daki eğilim, altcoin’in yükselmek için bir miktar geri çekilmesi gerektiğine işaret ediyor.

Özetle QNT‘nin önündeki direnç seviyeleri sırasıyla 155 dolar ve 175 dolarda. Altcoin’in fiyatı için önemli destek seviyeleri ise sırasıyla 131 dolar ve 111 dolarda. Kripto veri platformu CoinMarketCap’in verilerine göre QNT, yazım sırasında kaydettiği yüzde 4,50 yükselişle 141,14 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar