X


XRP Yeniden 2. Sırada, Yerini Koruyabilecek Mi?

XRP piyasa değeri tekrar ETH'yi geçti.
17:23
30 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz 24 saatte Ripple (XRP) Ethereum’u tekrar geçti ve %7 çıkış yakaladı. XRP şu anda 24,3 milyar dolar piyasa değerine sahip.

XRP çıkışını sürdüremezse ETH’nin 2. sırayı tekrar alması yüksek ihtimal gibi görünüyor. Ethereum piyasa değeri 24 milyar doların biraz üzerinde. XRP geçtiğimiz günlerde buna benzer olarak 3 kere daha Ethereum’u geçmişti. Eylül ayı içerisinde XRP değeri 3’e katlandı ve ETH token’ları aşırı satışlarla karşılaştı.

27 Eylül’de kripto para piyasası güçlü bir rallinin sinyallerini veriyordu. BTC 6700 doların üzerinde kalırken zaman zaman 6800 doları test ediyordu. Ancak 6800 doların üzerinde kalamadı ve 6500 dolara geriledi.

Geçtiğimiz birkaç saatte BTC 6600 dolar etrafında hareketli görünüyordu. Ünlü kripto para yatırımcısı Luke Martin dün BTC’nin kısa vadede pozitif trendde devam edebileceğini yazdı. Altcoin’lerin de BTC’yi halen takip etmesinden dolayı değer kazanmaya devam edebileceğini belirtti. Bu hareket devam ederse ciddi değer kazanımlarını görebiliriz. Geçtiğimiz haftaya kıyasla BTC işlem hacminin biraz daha düşük olduğunu eklemek gerekiyor.

ETH ve XRP

XRP geçtiğimiz 24 saatte %7 değer kazandı ancak ETH’nin de yükselişe geçeceğini düşünenler bulunuyor. Son 6 aydır düşüşte olan ETH’nin satış baskısından kurtulduğunu ve yaklaşan güncellemeleri dolayısıyla yeniden pazar payını geri alabileceği söylenebilir.

Şimdilik altcoin’ler yüksek piyasa değerine sahip kripto paraların yükselişine rağmen güçlü bir hareket gösteremedi. BTC piyasa hakimiyeti %50,9 seviyesinde. Mayıs ayından eylül ayının ortalarına kadar yükselen BTC hakimiyeti gerilemeye başladı. BTC hakimiyetinin azalması altcoin’lerin kesinlikle yükseleceğini göstermez ancak göstergelerden biri olabilir. BTC hakimiyeti düşüş hareketine devam ederse altcoin’lerin toparlandığını görebiliriz.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER