X


XRP ve ETH Yorumları: Ethereum London Hard Fork’u ve Ripple-SEC Gelişmeleri

Hem Ethereum’un hem Ripple’ın içinde bulundukları önemli gelişmelerin orta ve uzun vadede fiyatları pozitif etkilemesi bekleniyor. 
10:10
19 Haziran 2021

Her zaman olduğu gibi Bitocin’in aşağı yönlü hamlesi altcoin fiyatlarını da etkiledi ve tüm kripto para piyasası hafta sonuna kırmızı bir başlangıç yaptı. Lider kripto para birimi son 24 saatte yaklaşık olarak %5 değer kaybederken, piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) %4 ve Ripple (XRP) %5 değer kaybetmiş görünüyor.

Ethereum 2.0, ETH’u Kurtarabilir Mi?

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 2.240 dolarlık fiyata sahip olan Ethereum, 4.379 dolarlık son rekorunun yaklaşık olarak %50 altında işlem görüyor.

Analistlere göre şu anda bulunduğu seviye ETH için oldukça önemli ve aşağı yönlü olarak ilk desteğin 2.140 dolarda olduğu düşünülüyor. 2.140 dolarlık desteğin kaybı ise 1.780 dolara kadar düşüşün yaşanmasına sebep olabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Direnç noktalarına bakıldığında ise ETH’un önündeki ilk direncin 2.370 dolar olduğu ve sonrasında 2.740 ve 3.200 dolarlık seviyelerin direnç olarak işlem göreceği ifade ediliyor.

Bu noktada özellikle orta ve uzun vadede hala ETH’da artış beklentilerinin devam etmesi ve 10.000 dolar gibi şu an çok yüksek görülen seviyelerin hedeflenmesinin arkasında bir neden bulunuyor: ETH 2.0.

Yapılan açıklamalara göre ETH 2.0 ile ilgili en önemli hard fork olan London Haziran ayında test ağlarında uygulamaya konulacak. Bu gelişmelerin ETH’un artış olasılığını arttırdığını ifade eden analistler, ETH fiyatında ilk olarak 5.000 doları hedefliyor.

Ripple ve SEC Geriliminin Ortasında XRP Fiyatı

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,798 dolar bandına işlem gören piyasa hacmi bakımından en büyük yedinci kripto para olan Ripple (XRP), SEC davasının ortasında güçlü duruşunu kaybetmemeye çalışıyor.

Ancak tüm kripto para birimleri 2021 yılı rallisi sırasında rekorlar kırarken XRP’nin 2018 rekorunu kıramamasının arkasındaki en büyük etken SEC ile olan davası idi. Birçok uzman isim eninde sonunda davanın Ripple lehine sonuçlanacağını ve XRP fiyatının bu sonuç sonrasında 5 dolarlık seviyeye ulaşacağını ifade ediyor.

Ancak güncel grafikler göz önüne alındığında analistler XRP’nin öncelikle 0,90 ve 1 dolarlık dirençleri kırması gerektiğini ifade ediyor. XRP en son 3 Haziran’da 1 doların üzerine çıkmayı başarabildi. Dolaysıyla şu anda XRP’nin önündeki en güçlü direncin 1 dolar olduğu ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar