X


Bitcoin Fiyatı Düşüşte, İki Senaryodan Hangisi Gerçekleşecek?

Bitcoin fiyatı düşerken analistlerin ve yatırımcıların fiyat beklentileri konusunda ikiye ayrıldığı görülüyor. Peki, hangi senaryo gerçek olacak?
09:17
19 Haziran 2021

Bitcoin fiyatı dün başlattığı düşüş eğilimini bugün de devam ettiriyor gibi görünüyor. Son 24 saat içinde %5’in üzerinde değer kaybeden lider kripto para birimi ile ilgili analistlerin ve yatırımcıların farklı görüşlere sahip oldukları görülüyor.

Ayı Piyasası Senaryosu

Bazı yatırımcılar ve özellikle Bitcoin eleştirmenleri 2021 yılı boğa koşusunun Bitcoin’in 30.000 dolara gerilediği 19 Mayıs’ta bittiğini ifade ediyor. Bitcoin 19 Mayıs’ta 30.000 doları gördüğünde yaklaşık olarak 1 hafta içinde %50 değer kaybı yaşamıştı.

Yazının yayın hazırlandığı sırada 35.610 dolardan işlem gören lider kripto para birimi 15 Haziran’da 41.000 doların üzerini görerek yükseliş beklentilerinin artmasına sebep olmuştu. Ancak yaşanan son düşüş bazı analistlerin aşağı yönlü beklentilerini arttırmasına sebep oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analistlere göre Bitcoin fiyatının özellikle 37.000 dolarlık önemli seviyeyi kaybetmiş olması ve 36.000 dolar ile 38.000 dolar bandının aşağı yönlü kırılmış olması yeni düşüşlerin habercisi olarak nitelendiriliyor. Son geri çekilme ile birlikte ilk desteğin 34.000 dolar bandında olduğunu ifade eden analistler düşüşün devamı halinde 24.000 dolara kadar geri çekilmenin olabileceğini düşünüyor.

Boğa Piyasası Senaryosu

Her ne kadar düşüşün derinleşeceğini ifade eden analistler ve yatırımcılar olsa da büyük çoğunluk hala bir boğa piyasasında olduğumuzu düşünüyor. Bitcoin’in 36.000 dolarlık önemli seviyeyi aşağı kırmış olmasının düzeltmenin uzamasına sebep olacağını düşünen analistler, bu noktada endişelenmeye gerek olmadığını ifade ediyor.

Analistlere göre BTC‘de hala karışık sinyaller alınıyor olsa da yakın zamanda bir tepki alımı ile karşılaşılması mümkün. Bu alım baskısının ise yeniden bir ralli başlatabileceği ifade ediliyor. Yukarı yönlü grafiklerde şu anda en önemli seviye 37.000 dolar bandında bulunuyor. 37.000 doların üzerinde ise 40.000 dolar ve 42.000 doların önemli dirençler olduğu düşünülüyor.

2021 yılı boğa koşusunun henüz bitmediğini ve yükseliş grafiklerinin görüleceğini ifade eden analistler özellikle Kasım ayına kadar bir ralli içinde olduğumuzu ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar