X


XRP/USD Teknik Analizi, Ripple Fiyat Tahmini

XRP/USD teknik analizi ve Ripple fiyat tahmini bize neler gösteriyor?
09:00
23 Ocak 2020

Son günlerinde belirsiz bir fiyat hareketi çizen ve özellikle teknik göstergelerin dışındaki olaylara endekslenen XRP fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,23 dolardan işlem görüyor. Perşembe sabahı da 0,2368 dolardan açılış yapan XRP aslında 0,2369 dolara kadar çok küçük bir yeşil mum yaktı ve devamında artan satış baskısının altında kaldı. Bu da XRP’nin 0,24 doları deneyip sert bir şekilde düşmesine sebep oldu.

XRP’nin 0,24 dolar testinden düştüğü nokta ise 0,2302 dolar olarak gözüküyor. Son 24 saat içerisinde XRP/USD işlem çiftinin %2,6 değer kaybı yaşadığını görebiliyoruz ve bunda Asya piyasa saatlerinin etkisi var.

BitPay XRP İşlemlerini Destekliyor

Kripto para ödemeleri ile bilinen bir firma olan BitPay, geçtiğimiz günlerde XRP’yi de platforma ekleyeceğini açıklamıştı. XRP’nin BitPay’e eklenmesi aslında dünyanın en büyük e-ticaret firmalarında kullanılabileceği anlamına geliyor. Yine de bu gelişme XRP’ye istediği yükselişi getirmedi. XRP‘nin bir türlü 0,24 doların üzerine çıkamama sebebi ise Ripple’a açılan davanın belirsizliği olarak biliniyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ripple Fiyatına Teknik Bakış

Ripple fiyatı 100 günlük SMA’nın yer aldığı noktada aslında güçlü bir direnç ile karşı karşıya kalıyor. 0,24 dolar seviyesi şu an için aşılması gereken temel direnç olarak gözüküyor. Buna ek olarak 0,25 dolar ve devamında 0,26 dolar kesinlikle XRP yatırımcılarına zorluk çıkartabilir. 0,24 doları test ettikten sonra yeniden sert bir düşüş yaşayan XRP, 0,22 dolara kadar herhangi bir risk teşkil etmiyor. 0,22 dolarına altına inildiğinde ise 50 günlük SMA’nın da kesiştiği 0,21193 dolar seviyesi oldukça tehlikeli. Bunun altına inilmesi sert bir düşüşü getirebilir.

Ripple şu an için RSI’nin de 50 seviyesine doğru gerilemesi ile beraber yönünü düşüşe çevirmiş gibi duruyor.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar