X


BitPay XRP İçin Destek Ekledi

Biypay’in XRP hamlesi sonrası platformda desteklenen kripto para birimi sayısı yediye ulaştı.
15:00
22 Ocak 2020

Blockchain ödeme işlemcisi BitPay, piyasa değeri ile dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi olan XRP desteği eklediğini açıkladı.

BitPay ve XRP

Yapılan açıklamalara göre XRP, Ripple’ın açık geliştirici platformu Xpring aracılığıyla BitPay platformuna entegre edildi. İki şirket bu girişim için ilk olarak Ekim ayında ortaklık kurmuştu. O dönemde BitPay’in ürün direktörü olan Sean Rolland, XRP’nin “hızlı, uygun maliyetli ve ölçeklenebilir” bir ödeme seçeneği sunabileceğini ifade etmişti.

Bunun yanında XRP desteği artık kullanımda olduğu için Microsoft ve Dish Networks gibi BitPay’in desteklediği satıcılar müşterilerinden gelen XRP kripto para birimini kabul edebilir. Ancak, piyasaya sürüldükten sonra XRP’yi kabul eden ilk iki isletme, dijital hediye kartları sağlayıcısı eGifter ve insani yardım kuruluşu CareUSA oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan XRP listelemesi sonrası BitPay’in desteklediği kripto para birimi sayısı yediye yükselmiş oldu. BitPay’in desteklediği kripto para birimleri:  Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH), USD Coin (USDC), Gemini Dollar (GUSD) ve Paxos Standart Token (PAX).

Ayrıca BitPay, yedi dijital varlığın tüm kripto para birimleri için toplam piyasa değerinin neredeyse %80’ini oluşturduğunu ifade etti. 2011 yılında kurulan ABD merkezli BitPay, 2017 ve 2018’de 1 milyar doların üzerinde kripto ödemesi gerçekleştirdiğini açıkladı.

BitPay’in Altın Adımı

Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi online altın ve değerli maden alım satım platformu OneGold, önde gelen kripto para ödeme hizmet sağlayıcılarından BitPay ile ortaklık imzaladığını açıkladı. Yeni ortaklık sayesinde BitPay kullanıcıları sadece kripto para kullanarak  Android veya iOS tabanlı uygulamalardan alıp alıp satabiliyor.

Kaynak: The Block

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar