Bitfinex “Alt Hesap” Özelliğini Kullanıcılarına Sundu

Bitfinex, kurumsal yatırımcıların tek bir ana hesap ile 100 alt hesaba kadar işlem hesabı oluşturmasına izin veren özelliğini piyasaya sürdü.
14:00
22 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para borsası Bitfinex platformuna, kurumsal yatırımcıların bir ana hesapta 100’e kadar hesap oluşturmasına izin veren yeni bir özellik ekledi.

Alt Hesap Özelliği

“Alt hesap” özelliğinin artan kurumsal talep nedeniyle etkinleştirildiğini belirten Bitfinex yaptığı açıklamalarda, kullanıcıların çeşitli işlem stratejilerini aynı anda uygulamalarına izin vereceğini belirtti.

Öte yandan Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino The Block’a yaptığı açıklamalarda, “Ana/alt hesap özelliği daha iyi risk yönetimi ve varlık tahsisi sağlayacak” ifadelerini kullandı ve şunları ekledi:

Bir yatırım fonu, yatırım hesaplarını farklı yatırımcılar arasında bölebilir ve her bir yatırım hesabında kar ve zararı uzlaştırabilir. Bu da bu, her bir yatırımcının performansı mevcut olduğundan şeffaflık sağlar.

Ayrıca bu yeni özellik kullanıcılara, işlem ücreti indirimi imkanı da sunacak. Bunun yanında Bitfinex, borsa bağlantılı tüm hesapların birleşik işlem hacmini kullanacağını belirtti. Ancak bu özellik, Amerikalı kullanıcıların Bitfinex’e ulaşımı bulunmadığı için Amerika’da kullanılamayacak.

Bitfinex Bu Özelliği Sunan Tek Borsa Değil

Bu özelliği sunan tek kripto borsası Bitfinex değil. Örneğin Binance, Aralık 2018’den bu yana 200’e kadar alt hesap özelliği sunuyor. Ayrıca Gemini de kısa süre önce “sınırsız” sayıda alt hesap oluşturma özelliğini kullanıcılarına sundu.

Borsaların bu hizmeti talep doğrultusunda kullanıcılarına sunduğu göz önüne alındığında kurumsal yatırımcıların kripto para borsalarına olan ilgisinin yüksek olduğu ifade edilebilir.

Bunların yanında Bitfinex, kredi kartı ve banka kartı ile kripto para işlemlerini başlattığını Aralık ayı sonunda kullanıcılarına sunmuştu. konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar