X

Kullanıcılar BitPay Sayesinde Kripto Para İle Altın Alabilecek!

BitPay'in yeni ortaklığı Bitcoin ile altın alımını sağlıyor.
08:00
14 Ocak 2020

Online altın ve değerli maden alım satım platformu OneGold, önde gelen kripto para ödeme hizmet sağlayıcılarından BitPay ile ortaklık imzaladığını duyurdu. Yeni ortaklık sayesinde BitPay kullanıcıları sadece kripto para kullanarak  Android veya iOS tabanlı uygulamalardan alın alıp satabilecekler.

BitPay’in 30.000’den fazla tüccarı destekleyen ağı sayesinde isteyenler Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH) ve çeşitli stablecoin’leri kullanarak altın alabilecek. BitPay buna ek olarak müşterilerine kendileri aracılığıyla alışveriş yapılması durumunda %2’lik bir indirim de sunuyor. OneGold CEO’su Kenneth Lewis konu hakkında yaptığı açıklamada bu ortaklığın herkes için varlık biriktirme olgusunu daha kolay bir hale getireceğini belirtti:

“Kripto para birimi sahipleri doğal olarak değerli maden yatırımcıları olmaya adaylar ve OneGold kullanarak portföylerini geliştirebilirler. Kullanıcılar BitPay kullanarak hızlı bir şekilde altın veya gümüşü kurumsal fiyatlanma üzerinden satın alabilir, %2 indirimden faydalanabilir ve altın, gümüş, kripto para olmak üzere üç farklı yatırım aracına sahip olabilirler.”

Bitcoin ve Altın

Aslında kripto para birimleri de sık sık altınla kıyaslanmakta. Birçok yatırımcı Bitcoin’in dijital altın olduğunu ve zor piyasa şartlarında değer saklama aracı olarak kullanılabildiğini ifade etmişti. Bundan kısa süre önce Bloomberg analistlerinden Mike McGlone da benzer bir ifade kullanıp, Bitcoin’in güvenli liman olduğunu açıklamıştı. Bu ikili arasındaki bağı ve bunun doğruluğunu buradaki haberimizden okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar