reklamı kapat

XRP Kısa Sürede Büyük Artış Yakaladı!

XRP birkaç günde ciddi bir yükseliş yakaladı.
14:04
7 Ekim 2019

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi olan XRP, kesinlikle geçtiğimiz aylarda oldukça zor bir dönemden geçti. Ripple tarafından yapılan toplu ve indirimli satışlar toplam XRP miktarını arttırırken, fiyatı ve talebi devamlı olarak azalttı. Bitcoin’in 3.000 dolardan 14.000 dolara kadar çıkıp değerini yaklaşık 5’e katladığı bir dönemde XRP ise düşüş üzerine düşüş yaşadı.

Ancak geçtiğimiz üç gün boyunca ise lider Bitcoin (BTC) düşerken, XRP ilginç bir şekilde toplamda yüzde 27’ye varan yükseliş elde etti. Bitcoin aynı sürede 7.900 dolar bandına gerilerken, Ethereum (ETH) da 169 dolara kadar çekildi. XRP ise hafta ortasında 0,24 dolardan işlem görürken, bazı kripto para borsalarında 0,31 dolara kadar yükseldi.

Ripple Kesenin Ağzını Açtı

XRP’nin ani yükselişinin sebebi kesin olarak bilinmese de, bunda birkaç unsurun etkili olması muhtemel. Ripple geçtiğimiz günlerde İzlanda içerisinde ilk ofisini açtı ve bunun yanı sıra Xpring aracılığıyla merkeziyetsiz finans ürünü platformu Logos Network’ü de satın aldı.

Bütün bunlara rağmen XRP fiyatında en çok etkisi olduğu tahmin edilen haber ise Amerika cephesinden geldi. Ünlü kripto para borsası Coinbase son günlerde Ripple destekli bir girişim olan Omni’yi satın alacağı söylentileri ile gündeme gelmekte. Coinbase’in böyle bir satın alım yapması, dolaylı yoldan Ripple ve XRP için de olumlu sonuçlar doğuracaktır.

XRP bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise yüzde 7’lik yükseliş ile hala ivmesini sürdürmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun