X


XRP Fiyatı Duyarsızlaştı: Büyük Ripple Transferlerine Tepkisiz Kalıyor

Gerçekleşen büyük transfer işlemleri Ripple fiyatını etkilemiyor gibi görünüyor.
15:05
2 Kasım 2020

Whale Alert’in Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarına göre Ripple, son 12 saatte, 1 milyar kadar XRP piyasaya sürdü. Piyasa sürüldükten sonra bu XRP’lerden 800 milyonunun geri döndüğü ifade ediliyor.

Ayrıca XRP izleme hizmeti XRPL Monitor, Ripple’ın 58,6 milyon XRP’lik işlem gerçekleştirdiğini ve bunun bir kısmının BitGo’ya gönderildiğini ifade etti.

1 Milyar Adet XRP

Blockchain devi Ripple her ayın başında yaptığı gibi bu ayın başında da 1 milyar XRP’yi piyasaya sürdü. Piyasaya sürülen XRP’nin dolar cinsinden karşılığının yaklaşık olarak 239,5 milyon dolar olduğu ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bundan kısa bir süre sonra ilginç bir şekilde Ripple bu devasa miktardaki XRP’nin neredeyse tamamını geri kilitlenmek üzere gönderdi. Ortaya çıkan bilgilere göre 800 milyon XRP mevcut ihtiyaçların karşılanması için geri döndü.

Bunlara ek olarak kullanıcılar aylık olarak 1 milyar XRP piyasaya sürülmesinin fiyatı olumlu ya da olumsuz etkilemesinden korkuyordu. Ancak böyle bir durum yaşanmadığı görülüyor. Ayrıca yazının yayına hazırlandığı sırada dördüncü en büyük para birimi olan XRP, 0.2369 dolar seviyesinde bulunuyor. Kripto para, 7 Eylül’den beri bu aralıkta işlem görüyor ve şu ana kadar 0,30 dolar seviyesinin üzerine çıkamadı. Bununla birlikte 2020 yılı içinde XRP’nin birkaç kez 0,30 dolarlık seviyenin üzerine çıktığını ancak burada tutunamadığını belirtmekte fayda var.

XRP, 15 Şubat’ta 0,33 dolara, 4 Ağustos’ta 0,31 dolara ve 17 Ağustos’ta 0,32 dolara yükselmişti.

56,8 Milyon Adetlik İşlem

Yukarıda belirtilen bir milyar XRP’nin piyasaya sürülmesinin yanı sıra Ripple, son 24 saatte neredeyse 60 milyon XRP’lik transfer işlemi gerçekleştirdi. XRPL Monitor’ün açıklamalarına göre ikisi 19,3 milyon XRP ve biri 20 milyon XRP olmak üzere arka arkaya üç işlem gerçekleşti.

Yapılan açıklamalara göre ilk transfer, kurumsal yatırımcılarla çalışan ve Ripple için XRP depolayan bir cüzdan ve gözetim hizmeti olan BitGo‘ya yapıldı. Geri kalan miktarın ise Ripple’ın kendi cüzdanları arasında transfer edildiği görülüyor.

Bunlara ek olarak normal şartlarda kripto para birimlerinde bu kadar büyük transferler fiyatı da etkiler. Ancak Ripple’da artık normal bir hale gelen bu büyük transferlerin XRP fiyatını da etkilemediğini görüyoruz.

Bu büyük transferlere ek olarak analistler Ripple fiyatı ile ilgili de açıklamalarda bulunuyorlar. Yapılan son açıklamalar göre XRP artık artışa hazır ve önümüzdeki günlerde %100 gibi bir artış kaydedebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar