X


XRP Fiyatı: Ripple’da Yüzde100 Artış Bekleniyor!

Bazı analistler XRP’nin artık yükselişe geçeceğini düşünüyor.
08:16
2 Kasım 2020

Son zamanlarda lider kripto para birimi yükseliş eğilimini devam ettirirken Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimleri Bitcoin (BTC) kadar iyi bir performans sergileyemedi. Ancak bazı analistler XRP’nin artık Bitcoin karışısında güçlenmeye hazır olduğunu düşünüyor.

Yapılan açıklamalara göre, uzun zamandır düşüş trendinde olan ve her şeye rağmen yükselişe geçemeyen XRP, öncelikle bir konsolidasyon sürecine girebilir ve ardından parabolik bir yükseliş başlatabilir.

Ripple Fiyatı

On-chain veriler yukarıda bahsi geçen yükseliş durumunun doğru olabileceğini gösteriyor. Örneğin; bir analiz platformuna göre XRP’deki balina sayısında artışlar var. Bu da günden güne daha çok büyük yatırımcı Ripple yatırımı yapıyor. Yani her geçen gün XRP’nin fiyatının artacağını düşünen kişi sayısı artıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ancak buna ek olarak temel göstergelerde herhangi bir değişiklik olmaması çok ani bir yükseliş eğiliminin geçici olacağını ve sonucunda çok daha büyük düşüşlerin yaşanabileceğini gösteriyor.

Öte yandan yazının yayına hazırlandığı sırada piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para olan XRP, uzun zamandır işlem gördüğü seviye olan 0,24 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Boğalar, çok uzun süreli bir konsolidasyon sürecinde olduğu için ve bu süreç  yukarı yönlü bozulamadığı için boğaların da son zamanlarda yorulduğu düşünülebilir.

Ama bunların yanında Rippledaki balina sayısının artması da pozitif bir işaret olarak nitelendiriliyor. Analitik firması Santiment’e göre bu durum büyük XRP yatırımcılarının fiyattan umutlu olduğunu gösteriyor. Firmanın açıklamalarına göre son altı ayda 100.000 ile 1 milyon arasında XRP sahibi olan balina sayısı 4.525’ten 17.387’ye çıktı ve %19,7’lik artış yaşanmış oldu.

Artış Ne Zaman Yaşanacak?

Tradingview’de bir analist olan “Livercoin” XRP ile ilgili fiyat görüşlerini paylaştığı bir gönderide, Ripple’ın önümüzdeki günlerde daha büyük hareketlere hazırlanıyor olabileceğini dile getirdi. Hatta analiste göre XRP bu yükseliş eğilimi sayesinde %100 yükseliş görebilir.

Aslında analistler çok uzun zamandır XRP’nin yükselişe geçmesini bekliyor. Çünkü XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple çok büyük ortaklıklara imza atıyor. Ama XRP’nin merkezi olduğu düşüncesi muhtemelen yatırımcıları XRP’den bir adım uzakta tutuyor. Yine de büyük yatırımcıların sayısının artıyor olması fiyat için bir umut ışığı oluşturuyor ve eğer BTC’deki artış da devam ederse XRP’nin artabileceği ve nihayet kara bulutları üzerinden atabileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar