X


Ethereum (ETH) Fiyatı İçin Korkutan Tablo: Sıkı Tutunun

Ethereum fiyatı düşüşe gebe olabilir.
15:37
2 Kasım 2020

Geçtiğimiz günlerde bütün kripto para piyasası lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yükselişine odaklandı ve 14.100 dolara kadar yükselen BTC, diğer kripto paraların enerjisini tam anlamıyla emdi. Ethereum ve XRP gibi önde gelen kripto paraların değeri yerinde kalırken ve hatta düşerken BTC’nin yükselmesi, piyasayı kızıla boyadı.

Ancak bu duruma rağmen birçok kripto para analisti altcoin sezonunun yakın olduğunu ve beklenenden de kısa bir sürede ETH ve XRP bazında yükselişler görülebileceğini ifade etti. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise XRP 0,23 dolardan, ETH ise 384 dolardan işlem görmekte ve hala düşüş odaklı trend devam ediyor.

ethereum

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum teknik analizine ve görünümüne bakıldığında ise fiyatın sert bir düşüş yaşayabileceği görülüyor. 400 dolar seviyesinde takılıp kalmış olan Ethereum fiyatı, yakın vadede bu noktanın üstüne çıkamazsa kripto para yatırımcılarını hiç de parlak olmayan bir tablo bekliyor olabilir. Günlük grafiğe bakıldığında ETH’nin 400 doların altına inmesi durumunda ilk olarak 20 günlük SMA’ya gerileyeceği görülüyor.

ETH Fiyatı 300 Dolara Düşebilir

20 günlük SMA da ETH fiyatının 380 dolar ile 350 dolar arasında gidip gelebileceğine işaret etmekte. 4 saatlik grafiğe bakıldığında ise Ethereum’un yeniden 20, 50 ve 100 saatlik üssel hareketli ortalamaları geride bıraktığı görülmekte. Buna rağmen Ethereum fiyatının 350 dolar bandına inmesi, çok ama çook sert bir düşüşün kapılarını aralayabilir.

Daha önce Eylül ayında 490 dolardan 310 dolara kadar gerileyen ETH fiyatı buradan sıçrama yapmayı başarmıştı. Ancak bu sıçramanın şimdi kendini gösterememesi ETH/USD işlem çiftinin 270 dolara kadar düşmesine yol açacaktır. Eğer ETH fiyatı 2020 yılının başındaki noktalara gerilerse, uzun bir süre boyunca boğa rallisi görülemeyebilir.

Trendin bir anda tersine dönmesi ve ETH’nin yüzünü yükselişe çevirmesi için ise 400 dolar noktasının üstüne çıkılması gerekiyor. Analistlere göre 400 dolar noktasının üzerinde oldukça kritik bir direnç olan 420 dolar yer alıyor. Eğer ETH fiyatı 420 doların üstüne çıkarsa bu sefer 500 dolar direncine kadar hiçbir engel olmadan yoluna devam edebilir. Tabii ki Ethereum fiyatının gidişatı direkt olarak Bitcoin fiyatının gidişatından da etkilenmekte ve bunun yaşayacağı gelişmeler ETH’nin yönünü tayin etmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar