X


Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Çok Sert Uyarı: Buna Hazır Olun

Bitcoin için düşüş vakti mi geldi?
13:51
2 Kasım 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı sadece 2 ay gibi kısa bir sürede 10.000 dolar seviyesinden 14.000 dolar seviyesine kadar aralıksız bir ralli yaşadı. Bitcoin fiyatının bir anda 14.000 doları görmesi yatırımcılarda şaşkınlık yaratsa da hala bunun yükselişinin devam edeceğini düşünenler çoğunlukta. Ancak Bitcoin fiyat tahminleri ile yanıltmayan bir analist, büyük bir düşüşün çok yakın olduğunu belirterek yatırımcıları uyardı.

Ünlü kripto para analisti Josh Rager, aşağıdaki tweet içerisinde de görülebilecek açıklamasında, BTC’nin güçlü bir haftalık kapanış yaptığını ancak henüz dip seviyenin gelmediğini belirtti. Analist, bu piyasada olan kişilerin yakında sert bir düşüş yaşanmasına şaşırmayacaklarını belirterek düşüş beklediğini ifade etti.

Bitcoin %30 Düşüş Yaşayabilir

Rager, Bitcoin’in en son boğa piyasasında en az 9 adet %30’luk çekilme yani düşüş yaşadığını belirterek, yakında böyle bir düşüş görebileceğimize işaret etti. Uzun vadede fiyatın yükseleceğini bir kere daha vurgulayan başarılı analist, yakında %30’luk bir düşüş görülmesi durumunda yatırımcıların şaşırmaması gerektiğini vurgulamakta. Şu an %30’luk bir düşüş yaşanması ise fiyatın yeniden 10.000 dolar bandına veya bunun altına düşmesi anlamına geliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Seçimler, Boğalar, Konsolidasyon: Bitcoin (BTC) ve Altcoin’leri Ne Bekliyor?

Rager, uzun vadede herkesin beklediği gibi yükseliş yaşanacağını belirtse de tam olarak hedef vermedi. Ancak PayPal haberinin başlattığı rallinin BTC fiyatını eski rekor noktasına yani 20.000 dolara kadar taşıyabileceği düşünülüyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı da bu yazının kaleme alındığı an itibariyle çok sert geriledi ve yaklaşık 300 dolar kaybetti. BTC şu an 13.500 dolar seviyesine tutunmaya çalışsa da ABD başkanlık seçimlerine saatler kala düşüşün bir süre daha devam etmesi bekleniyor.

Josh Rager’ın ifade ettiği düşüş belki de bugün başlamış olabilir ve BTC’nin 10.000 dolara kadar düştüğünü görebiliriz. Tabii ki bu aynı Rager’ın ifade ettiği gibi bazı yatırımcılar için alım fırsatı şeklinde değerlendirilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar